• Złość
  Dzieci, które są nadpobudliwe, gorzej się uczą i sprawiają kłopoty w szkole, mogą cierpieć na bezdech senny wywołany przerostem tzw. trzeciego migdałka – twierdzi laryngolog dziecięcy prof. Lidia Zawadzka-Głos.
 • Próbki krwi
  Komórki macierzyste mogą pomóc w leczeniu ciężkiej choroby psychicznej - tak zwanego zaburzenia dwubiegunowego. Swe najnowsze badania międzynarodowi naukowcy publikują w tygodniku „Nature”.
 • Niegrzeczne dzieci?
  Dziś wiele się mówi na temat nadpobudliwości psychoruchowej. ADHD diagnozowane jest już u ponad 7% dzieci na świecie. W porównaniu do lat wcześniejszych jest to wzrost o ponad 100%. Skąd nagle taki boom wśród młodego pokolenia? Czy nie usprawiedliwiamy przypadkiem zrzucamy przypadkiem złych metod wychowawczych nadpobudliwością?
 • Chrapanie dziecka wiąże się z problemami wychowawczymi
  Szacuje się, że jedno dziecko na dziesięć chrapie podczas snu. Choć niekiedy wygląda to komicznie, zamiast się z tego śmiać, należy jak najszybciej maluchowi pomóc. Najnowsze badania wykazały, że chrapanie może zwiastować poważne problemy.
 • W Stanach Zjednoczonych ponad pięć milionów dzieci w wieku szkolnym ma ADHD
  Dzieci z ADHD są tak samo urocze, jak i nieznośne; zainteresowane światem, jak i nim znudzone. Nazywane są „żywym srebrem”, bo nie potrafią usiedzieć w miejscu. Codzienność z nimi bywa trudna. Dlatego rodzice korzystają z różnych metod leczenia – podają pociechom preparaty farmakologiczne, chodzą z nimi na terapie psychologiczne. Amerykańscy naukowcy polecają jeszcze jeden sposób – zmianę diety dziecka.