• Mężczyzna poci się
  Nadpotliwość to problem wielu ludzi. W wielu przypadkach to schorzenie ma podłoże genetyczne.
 • Kobieta w gabinecie medycyny estetycznej
  Botoks, zabieg nr 1 wśród gwiazd i najchętniej wybierana kuracja odmładzająca. Ciężko poddać ocenie źródło jego popularności, ale jednym z pewniejszych jest po prostu popularność i dostępność. Gdy myślimy „odmładzanie”, w głowie od razu pojawia się „botoks”. Ale czy spłycanie zmarszczek to jego jedyne zastosowanie?
 • Spocony mężczyzna
  Osoby cierpiące na nadpotliwość latem pocą się nawet 5 razy bardziej niż osoby zdrowe. Jak w szybki i prosty sposób pozbyć się tej dolegliwości? Poznajcie najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z nadpotliwością!
 • Kobieta poci się
  Słońce, plaża, morze większość osób marzy o wakacjach. Nie wszyscy – osoby cierpiące na nadpotliwość latem pocą się nawet 5 razy bardziej niż osoby zdrowe. Jak w szybki i prosty sposób pozbyć się tej dolegliwości? Poznajcie najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z nadpotliwością!
 • Kobieta poci się
  Tego lata możemy wyrzucić wszystkie antyperspiranty. Naukowcy znaleźli sposób na to, żeby przestać się pocić. Pomóc ma w tym… energia elektromagnetyczna i specjalny zabieg "wyłączający" gruczoły potowe, który dostępny jest w zaledwie kilku klinikach w Polsce.
 • Zabieg na twarz
  Zwykło się przyjmować, że mężczyźni mają „lepiej” niż kobiety, ponieważ ich skóra jest grubsza, bardziej unaczyniona i nawilżona. Prawda jest jednak taka, że lista męskich problemów z wyglądem nierzadko dorównuje tej kobiecej. Z jakimi borykają się najczęściej i co najchętniej wybierają z szerokiej oferty gabinetów medycyny estetycznej? Odpowiadamy!
 • Mężczyzna chłodzi się przy wentylatorze
  Chociaż jest to zupełnie naturalny proces, pocenie się u wielu osób powoduje niemałe zakłopotanie, zwłaszcza w przypadku nadpotliwości. Ta niezwykle krępująca przypadłość, szczególnie latem staje się nie do zniesienia. Na szczęście do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, a my znamy kilka skutecznych i szybkich sposobów jak się jej pozbyć!
 • Botoks na zmarszczki
  Do niedawna stosowanie botoksu było tematem tabu. Dziś z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej korzystają zarówno panie, jak i panowie. O jego właściwościach i zastosowaniu w medycynie i kosmetologii z dr Agnieszką Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA rozmawiała Anastazja Naumenko.
 • Nie daj się odwodnieniu
  Najczęściej słyszymy, że powinniśmy pić jak najwięcej wody. Dzięki temu mamy być zdrowsi i szczuplejsi. Tym razem jednak naukowcy przestrzegają przed piciem wody w dużej ilości.
 • Kobieta poci się
  Pocenie to jeden z mechanizmów, które składają się na system schładzania organizmu człowieka, czyli proces termoregulacji. Niezależnie od bodźców temperaturowych, u każdego człowieka również silne bodźce emocjonalne np. stres mogą spowodować nadmierne wydzielanie się potu, widoczne w okolicy twarzy (czoła, wargi górnej) dołów pachowych, dłoni oraz podeszw.