• Otyłość
  Operacje zmniejszające żołądek u osób otyłych to nie są zabiegi upiększające, ale ratujące życie. W przypadków pacjentów z otyłością leczenie zachowawcze nie jest skuteczne; zadowalające efekty można uzyskać jedynie poprzez operację - ocenił chirurg prof. Maciej Michalik.
 • Za mało snu = problemy ze zdrowiem
  Zły nastrój, problemy z koncentracją i ospałość to tylko niektóre skutki zbyt małej ilości snu. Do tego „najsłabsze”, bo niedosypianie może powodować bardziej poważne problemy ze zdrowiem.
 • Ryż
  Zespół naukowców przyglądał się codziennej diecie ludzi na całym świecie. Okazało się, że dobrym sposobem na zatrzymanie fali otyłości jest włączenie do diety… ryżu.
 • Nastolatek ogląda telewizję
  W ciągu ostatnich kilku lat spadł odsetek nastolatków podejmujących aktywność fizyczną na umiarkowanym lub intensywnym poziomie – wykazał najnowszy raport z cyklicznego międzynarodowego badania HBSC, dotyczącego zdrowia i zachowań młodzieży.
 • Otyłość
  Największym zagrożeniem dla zdrowia jest coraz częściej występująca otyłość; to poważna choroba przewlekła, która zabija – alarmowali we wtorek specjaliści w Warszawie z okazji rozpoczęcia kampanii edukacyjnej "Otyłość kontra zdrowie". Jak przekonywali, otyłość skraca życie średnio o 14 lat, a według statystyk dotyczących otyłości polska młodzież jest w ścisłej czołówce światowej.
 • Otyła kobieta
  Otyłość może przyczynić się m.in. do powstania cukrzycy, kłopotów z krążeniem, wylewu czy zawału serca. Ale również do wielu groźnych nowotworów.
 • Ile cukru zjada rocznie przecięty Polak?
  Przeciętny Polak spożywa rocznie aż o 12 kilogramów więcej cukru przetworzonego zawartego w słodkich przekąskach i gotowych potrawach niż 10 lat temu – wynika z raportu przedstawionego w Ministerstwie Zdrowia przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i zastępcę prezesa NFZ Adama Niedzielskiego. Trzech na pięciu dorosłych Polaków ma nadwagę, a co czwarty jest otyły – wynika z danych o wpływie spożycia cukru na wzrost zachorowalności.
 • Warzywa
  Sposób odżywiania się jest równie ważny, jak sen i wysiłek fizyczny, dlatego jako postawę nowej piramidy zdrowego żywienia dla dzieci proponujemy aktywność fizyczną oraz właściwe wysypianie się – powiedział prof. Mirosław Jarosz podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego w Warszawie.
 • Otyli chłopcy
  W ostatnich latach, w wyjątkowo szybkim tempie, narastają u polskich dzieci oraz młodzieży otyłość i nadwaga; już co czwarte z nich ma nadmierną masę ciała – alarmowali specjaliści podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego, który 25 stycznia rozpoczął się w Warszawie.
 • Otyłe dziecko
  "Takie rozwiązania wydają się korzystne dla pacjentów" – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany o możliwość wprowadzenia tzw. podatku cukrowego.