• Filmy, w które nikt nie wierzył: "Titanic"
  Dziś te tytuły okupują czołowe miejsca na liście najbardziej kasowych filmów wszech czasów, a mało brakowało, by w ogóle nie powstały. Na ich sukces nikt bowiem nie liczył, a przynajmniej nie na tak ogromny.
 • "Pitbull. Nowe porządki" kinowym hitem
  W pierwszych czterech miesiącach tego roku do kin poszło o 10 proc. więcej widzów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Dwa miliardy dolarów na koncie "Gwiezdnych wojen"
  Wpływy z dystrybucji filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" przekroczyły właśnie dwa miliardy dolarów.
 • "Monster Hunt" chińskim przebojem wszech czasów
  Chińskie filmy mają wzięcie w ojczyźnie, ale poza nią rzadko zarabiają wielkie pieniądze. Z "Monster Hunt" jest jednak zupełnie inaczej. To największy przebój w historii kinematografii Chińskiej Republiki Ludowej.
 • 6. "Czarownica" <br> Całkowity przychód: 241 mln dol. Weekend otwarcia: 69 mln dol
  Tym razem "Forbes" przedstawił listę najbardziej dochodowych produkcji filmowych roku 2014. Roku, który upłynął nam pod znakiem superbohaterów.
 • 1. "Bogowie" – 9 686 008 dolarów
  To był naprawdę dobry rok dla polskiego kina. Wśród dziesięciu najbardziej kasowych produkcji na naszych ekranach, aż pięć to rodzime tytuły. Polskie filmy cieszyły się bardzo dobrą frekwencją i pokonały takie zachodnie hity, jak "Wilk z Wall Street" i "Jak wytresować smoka 2".
 • 5. "Czarownica" – 241,4 miliona dolarów
  "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" są głównym faworytem do tytułu największego przeboju 2014 roku w amerykańskich kinach. Superprodukcja właśnie zadebiutowała na ekranach, zarabiając w jeden weekend 123 miliony dolarów i osiągając tzw. najlepsze otwarcie w bieżącym sezonie. Jednak o miejsce w czołowej dziesiątce największych przebojów tego roku Katniss Everdeen będzie musiała jeszcze chwilę powalczyć, bo tam panuje spory tłok. Przekonajcie się sami…
 • 6. "Kraina lodu" (2013) – 1,130 miliarda dolarów
  Takiego sukcesu nie spodziewali się ani analitycy rynku kinowego, ani sami twórcy "Krainy lodu". Tymczasem niepozorna animacja Disneya przebojem wdarła się na listę najbardziej kasowych filmów wszech czasów, w krótkim czasie zarabiając ponad miliard dolarów. Tym samym opowieść o siostrzanej miłości stała się również największym hitem wśród animacji. Oto najnowsze zestawienie najbardziej dochodowych filmów w historii kina.
 • 1. "Iron Man 3" – 1,215 miliarda dolarów
  Na czele światowego box office'u znów stanął Iron Man w osobie Roberta Downeya Jr. Przed rokiem razem z kilkoma jeszcze superbohaterami w produkcji "Avengers", teraz już sam – w trzeciej części przygód "człowieka z żelaza". Po raz drugi z rzędu również najbardziej kasowym filmem roku na świecie stała się ekranizacja komiksu. Oto 15 największych przebojów ostatnich 12 miesięcy.
 • 1. "Iron Man 3" – 1 215 439 994 dolarów
  Serwis Box Office Mojo przygotował zestawienie największych kasowych hitów mijającego roku. Oto one – dwadzieścia filmów, które przyniosły największe pieniądze w ostatnich 12 miesiącach: