• mieszkanie
  "Najemca Mieszkanie plus ma obecnie szansę uzyskać lokal po dużo niższej cenie, niż spłacając kredyt bankowy" - powiedział PAP dyrektor ds. rozwoju w e-bazanieruchomosci.pl Maciej Górka. Jak dodał, z tego powodu wśród uczestników rządowego programu mało popularne jest tylko wynajęcie mieszkania.
 • Oglądanie telewizji
  "Planujemy włączyć 500 plus do oceny zdolności czynszowej najemców mieszkań realizowanych w ramach pilotażu Mieszkania plus" - powiedział PAP wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak. Jego zdaniem, to stały strumień dochodu dla rodziny, który powinien być uwzględniany także przy ocenie zdolności kredytowej, np. przy zakupie mieszkania.
 • Wieżowiec
  Po Nowym Jorku rozeszła się fala oburzenia po ujawnieniu przez media informacji, że nowo budowany luksusowy apartamentowiec będzie miał dwa wejścia - dla bogatszych właścicieli mieszkań i biedniejszych najemców. Deweloper tłumaczy, że nie ma mowy o segregacji, a osobne wejścia wynikają z faktu, że równolegle powstają dwa osobne budynki, które po prostu się ze sobą łączą.
 • Mieszkanie
  Senat przygotował projekt przepisów, zgodnie z którymi zabronione będzie nawet udostępnianie lokali rodzinie. Wiele osób może zostać skreślonych z list spółdzielców, a wtedy stracą dach nad głową.
 • Mieszkanie na wynajem
  Za każdym razem, kiedy chcemy wynająć mieszkanie, niezależnie od tego, czy jesteśmy najemcami, czy wynajmującymi, musimy rozważyć, na jakich zasadach to zrobimy: legalnie czy nie. Oczywiście to pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze. Jeśli jednak masz wątpliwości, to koniecznie przeczytaj artykuł.
 • Budowa
  Potrzeba ponad 16 lat, by wybudować mieszkania dla wszystkich Polaków – wynika z analizy Home Broker. Teraz brakuje około 2,4 mln lokali.
 • Kelnerzy w restauracji
  Do prokuratury trafiło zawiadomienie na niedoszłego właściciela lokalu pod nazwą „Piwnica u Fritzla. W grę mogło wchodzić m.in. „publiczne pochwalanie przestępstw” – podał tvp.info.
 • Z powodu mniejszej dostępności kredytów na zakup nieruchomości rośnie zainteresowanie lokalami do wynajęcia. Chętnych na nie jest dużo głównie w tych miastach, w których najłatwiej znaleźć pracę. 
 • Mir domowy to według KK - wolność niezakłóconego korzystania z domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu
  Właściciel mieszkania, które jest wynajmowane, nie ma prawa wchodzić do niego bez wcześniejszego poinformowania o tym najemcy. W przeciwnym razie może zostać oskarżony o naruszenie miru domowego.