• Daniel Olbrychski w filmie "DJ"
  Już po raz 8. Popkulturowa Akademia Wszystkiego PAW ogłasza nominacje do Węży – nagród przyznawanych nieudanym polskich filmom i ich twórcom. O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2018 roku rywalizują "DJ", "Pech to nie grzech", "Serce nie sługa", "Studniówk@" i "Syn królowej śniegu". Szanse na aż trzy Węże ma sam Daniel Olbrychski.
 • Kadr z filmu "Smoleńsk" - premiera 9 września 2016
  Po raz szósty polskie produkcje będą mogły powalczyć o statuetkę Węża, przyznawaną  za - delikatnie mówiąc - niezbyt udane podejście do kina i sztuki. O tytuł najgorszego filmu minionego roku rywalizować będą: "#wszystkogra", "Gejsza", "Historia Roja", "Kobiety bez wstydu" i "Smoleńsk", który łącznie ma aż 17 nominacji.
 • Ben Affleck w filmie "Gigli"
  Są filmy, które z dnia na dzień z aktora czynią gwiazdę pierwszej wielkości. I takie, które błyskawicznie rujnują dobrze zapowiadającą się karierę. Oto dziesięć ról, których lepiej było nie przyjmować...
 • Wielki Wąż 2012: "Wyjazd integracyjny"
  Za nami Orły dla najlepszych filmów ostatniego roku. Przed nami Węże dla najgorszych produkcji. Laureatów niechlubnych laurów poznamy już 1 kwietnia (i nie będzie to Prima Aprilis). Zanim to jednak nastąpi przypominamy zwycięzców poprzednich edycji nagród, których filmowcy woleliby nie dostawać… Oto najgorsze polskie filmy ostatnich lat:
 • Złota Malina 2005: "Kobieta Kot"
  Tuż przed oscarową galą poznamy laureatów Złotych Malin – nagród dla najgorszych produkcji i aktorów w przemyśle filmowym. To dobra okazja, by przypomnieć zwycięzców poprzednich edycji tych ciekawych wyróżnień przyznawanych przez Fundację Złotych Malin, a wymyślonych przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Oto obrazy, które w ostatniej dekadzie wygrywały w kategorii "najgorszy film":
 • 5. "Terminator Genisys"
  Rok 2015 w kinie był pełen dobrych filmów. Niestety, obok nich pojawiły się produkcje średnich lotów i bardziej niż nieudane. Magazyn "Entertainment Weekly" wytypował 10 najlepszych obrazów ostatnich 12 miesięcy i... 5 najgorszych. Oto te, których należy unikać…
 • WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU:
  Już po raz czwarty Akademia Węży ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród, rodzimych odpowiedników Złotych Malin. Nominacje zdominowało "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego, które otrzymało aż 12 nominacji, czasem po kilka w tych samych kategoriach. Oto najgorsze rodzime produkcje ostatnich 12 miesięcy i ich twórcy!
 • Filmy, których lepiej unikać, gdy planujesz wieczór we dwoje...
  Szykujesz się na romantyczny wieczór? Jak ognia unikaj więc filmów, które mogą zepsuć miłosny nastrój. Ich listę opublikował portal IndieWire.
 • "Sin City: Damulka warta grzechu": budżet: 65 mln $, wpływy z biletów: 13,757,804 $
  "The Huffington Post" przedstawił listę największych kasowych klap roku 2014 roku w amerykańskich kinach. Oto filmy, które nie spodobały się widzom zza oceanu...
 • 1. "47 roninów"
  Ponad 100 milionów dolarów straty zanotowały produkcje, które okazały się największymi finansowymi klęskami ubiegłego sezonu. Ranking najbardziej deficytowych filmów 2013 roku przygotował portal Stopklatka.pl. Obliczenia powstały w następujący sposób: z sumy wpływów z dystrybucji kinowej na całym świecie wyciągnięto 45% wpływów (taka część utargu średnio trafia do wytwórni), a następnie odjęto koszty związane z produkcją filmu (czyli tzw. budżet)... Oto wyniki: