• "Sky Sharks" – murowany kandydat do Złotych Malin na 2017 rok
  Rok 2017 przyniesie nie tylko premiery "Assassin's Creed", sequeli "Wolverine'a" i "Strażników galaktyki" czy kolejnej odsłony "Szybkich i wściekłych", ale i takiego murowanego hitu, jak "Sky Sharks".
 • Złota Malina 2005: "Kobieta Kot"
  Tuż przed oscarową galą poznamy laureatów Złotych Malin – nagród dla najgorszych produkcji i aktorów w przemyśle filmowym. To dobra okazja, by przypomnieć zwycięzców poprzednich edycji tych ciekawych wyróżnień przyznawanych przez Fundację Złotych Malin, a wymyślonych przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Oto obrazy, które w ostatniej dekadzie wygrywały w kategorii "najgorszy film":
 • "Obce ciało" na gali, czyli nagi Tomasz Karolak
  Gwiazdy Hollywood z reguły nie odbierają Złotych Malin. Na gali polskich antynagród było inaczej – niektórzy nominowani pojawili się osobiście lub zaznaczyli swoją obecność wirtualnie, czym pokazali spory dystans do swojej twórczości. Ceremonię poprowadzili Piotr Kędzierski, Ewa Makomaska oraz – w specjalnej roli różowego węża – Tomasz Karolak, który nie zawahał się również pokazać sporo swego, wcale nie obcego ciała.
 • ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT
  Polskie Złote Maliny zostały przyznane. Najwięcej, bo aż 6 antynagród zdobyli twórcy "Obcego ciała". Wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego obraz uznano za najgorszy polski film roku 2015. Oto pełna lista nagrodzonych przez Akademię Węży:
 • WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU:
  Już po raz czwarty Akademia Węży ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród, rodzimych odpowiedników Złotych Malin. Nominacje zdominowało "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego, które otrzymało aż 12 nominacji, czasem po kilka w tych samych kategoriach. Oto najgorsze rodzime produkcje ostatnich 12 miesięcy i ich twórcy!
 • Natasza Urbańska z mężem
   W niedzielę przyznano po raz pierwszy Węże - polskie Złote Maliny dla najgorszych filmów minionego roku. Tytuł Wielkiego Węża 2011 roku dostał "Wyjazd integracyjny" Przemysława Angermana. W poszczególnych kategoriach rekordzistą była superprodukcja "1920 Bitwa Warszawska".