• 10. "Zaginiona dziewczyna"
  Najbardziej interesujące filmy ostatnich 12 miesięcy wybrali czytelnicy prestiżowego, brytyjskiego dziennika "The Guardian". W ich TOP 10 najlepszych obrazów roku 2014 znalazła się również polska produkcja – uznana najlepszym filmem europejskim i nominowana do Złotego Globu "Ida" Pawła Pawlikowskiego. Oto, na jakie dzieła głosowali i jak swoje wybory uzasadniali Wyspiarze...
 • "Boyhood" – ulubiony film prezydenta
  W wywiadzie dla magazynu "People" Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama wyjawił, który film w tym roku najbardziej mu się spodobał.
 • "Niesamowity Spider-Man 2" (premiera: 25 kwietnia)
  Kwiecień w polskich kinach będzie miesiącem wielkich powrotów – Spider-Mana w drugim odcinku swoich przygód i Paula Walkera w ostatnim filmie, jaki ukończył przed tragiczną śmiercią. Na ekranach będzie się działo dużo i sensacyjnie. Niepocieszeni mogą być właściwie tylko miłośnicy komedii, bo na nich czeka jedynie "Inna kobieta" z Cameron Diaz. Co z kwietniowych premier wybrać? Podpowiada Stopklatka.pl!
 • 10. "Leon zawodowiec" (8.33601070950468)
  Najbardziej lubimy piosenki, które już znamy. Podobnie jest z filmami. Portal Stopklatka.pl opublikował listę 100 najlepszych obrazów wszech czasów zdaniem... swoich czytelników. Przedstawiamy te najlepsze z najlepszych, czyli złotą dziesiątkę. Zobaczcie, jak różni się od zestawień przygotowywanych przez krytyków filmowych.
 • Stopklatka wybrała najlepsze filmy 2013 roku:
  Rok 2013 na kinowych ekranach podsumowali polscy krytycy. Redaktorzy Stopklatki i zaprzyjaźnieni dziennikarze oddali głosy na najlepsze filmy, które premierę w Polsce miały pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia minionego roku. Po ich zliczeniu powstał poniższy ranking:
 • Pedro Almodóvar typuje najlepsze filmy roku
  Już nie tylko Tarantino prezentuje światu listę najlepszych filmów mijającego roku. Swoje zestawienie zaproponował również Pedro Almodóvar.
 • "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce"
  Sezon nagród filmowych rozpoczął się na dobre. To, co najlepsze z roku 2013 wybrali teraz krytycy z Nowego Jorku. Prestiżowa organizacja skupiająca dziennikarzy zajmujących się pisaniem o kinie uhonorowała najwybitniejsze filmy i aktorów ostatnich 12 miesięcy.
 • Najlepsze filmy pierwszego półrocza 2013 roku
  Pół filmowego roku już za nami, więc nadszedł czas pierwszych podsumowań. O takie pokusił się serwis Stopklata.pl, który siłami i głosami swoich redaktorów oraz zaprzyjaźnionych krytyków przygotował listę najlepszych obrazów, które premierę w polskich kinach miały od 1 stycznia do 30 czerwca 2013. Oto złota piętnastka:
 • 20. "Wstyd" – 7.26
  Sezon podsumowań trwa w najlepsze. Najlepsze filmy minionego roku wybrali również czytelnicy Stopklatki. Oto pierwsza 20. najlepiej ocenianych obrazów spośród premier w polskich kinach w 2012 roku wraz z ocenami przyznanymi poszczególnym produkcjom.
 • "Artysta"
  Krytycy zrzeszeni w International Online Film Critics swój plebiscyt organizują nie co roku, lecz co dwa. W trzeciej jego edycji brano pod uwagę filmy, które na ekrany weszły między 16 listopada 2010 roku a 15 listopada 2012. Za najlepszy obraz tego okresu uznano thriller "Szpieg" według Johna le Carré. Produkcja wyróżniona została również za reżyserię, scenariusz i aktora pierwszoplanowego, scenografię i całościową obsadę. Oto dziesięć najlepszych filmów 2011/2012 w kolejności alfabetycznej...