• "Moja matka" – Nanni Moretti w znakomitej formie
  Nanni Moretti nie boi się dopuszczać nas do najbardziej intymnych sytuacji w życiu bohaterów.
 • "Carol" (reż. Todd Haynes)
  Filmowe święto w Cannes za nami. Złota Palma trafiła do rąk Jacquesa Audiarda, twórcy obrazu "Dheepan", a Grand Prix do Laszlo Nemesa za "Syna Szawła". Teraz musimy już tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż festiwalowe przeboje wejdą na ekrany polskich kin. 10 najlepszych z nich wybrała dla dziennik.pl Mariola Wiktor. Prosto z Cannes.
 • Szacowny juror Bruce Willis
  W środę tuż przed godziną 20 rozpoczął się w Cannes 65. festiwal filmowy. Święto kina otworzyła uroczysta prezentacja jury konkursu, któremu w tym roku przewodzi włoski reżyser Nanni Moretti oraz premierowy pokaz najnowszego filmu Wesa Andersona – "Moonrise Kingdom". A na czerwonym dywanie znów było tłoczno...
 • Filmowy papież – Michel Picolli
  "Habemus papam – mamy papieża" jest filmem niezdecydowanym. Hierarchowie kościelni są taki sami słabeuszami, jak wojujący ateiści, a instytucja Kościoła katolickiego kojarzy się z teatralną oprawą.
 • Habemus Papam - mamy papieża
  Nowy zwierzchnik Kościoła (Michel Piccoli) uważa, że nie jest godzien tego zaszczytu. Chce uciec z Watykanu. Pomóc ma mu genialny psycholog (w tej roli sam reżyser Nanni Moretti). "Habemus Papam - mamy papieża" jest pełną komediowych wątków opowieścią o pogrążonym w depresji papieżu, który cierpi z powodu swojej samotności. "Żadnej ironii, żadnej karykatury, wszystko bardzo ludzkie" – tak recenzowało obraz Radio Watykańskie. Dobre noty zebrał również Jerzy Stuhr w roli rzecznika prasowego. "Habemus Papam - mamy papieża" już w kinach.
 • "Habemus Papam – mamy papieża"
  We Włoszech film "Habemus papam" w reżyserii Nanniego Morettiego pół roku po premierze kinowej trafi do kiosków z gazetami. Wersja DVD opowieści o pogrążonym w depresji papieżu będzie w sprzedaży od piątku.
 • "Habemus Papam – mamy papieża"
  Najnowszy film Nanniego Morettiego "Habemus Papam - mamy papieża" bardzo dobrze zadebiutował we francuskich kinach. Film znalazł się na trzecim miejscu w tamtejszym box office.