• Moskiewski Kreml
  W nastrojach społecznych w Rosji zachodzi zwrot - wzrosło niezadowolenie z polityki wewnętrznej władz, istnieje duże zapotrzebowanie na przemiany - oceniają eksperci Komitetu Inicjatyw Obywatelskich, założonego przez b. ministra finansów Aleksieja Kudrina.
 • Karolina Lewestam
  Jak najlepiej scharakteryzować polskie nastroje w mijającym roku 2017? To łatwe, bo nastrój jest w zasadzie jeden i wyraźnie widoczny: udało nam się przeżyć kolejny rok w stanie permanentnej histerii. Nasza histeria jest związana z polityką, ale dotyka wszystkich po równo; można nawet powiedzieć, że w histerii odzwierciedla się nasza zapomniana już nieco jedność narodowa. Jedni boją się nazistów, inni uchodźców; jedni boją się katolstwa, inni lewactwa, ale przynajmniej wszyscy tak samo, jednym głosem, krzyczą.
 • Szwedzka flaga - zdjęcie ilustracyjne
  Pogarszają się nastroje wśród uchodźców, którzy przybyli do Szwecji - donosi tamtejsza telewizja publiczna. Jedną z przyczyn jest fakt, że oczekiwanie na azyl może trwać nawet półtora roku. Dlatego szwedzki Urząd do spraw Imigracji rozważa wydzielenie osobnej kolejki dla Syryjczyków.
 • Rodzina w łóżku
  O tym, że choć tyle mówimy o potrzebie zmiany, to w gruncie rzeczy wcale nas ona nie interesuje. Bo jesteśmy zbyt spasieni, leniwi i tchórzliwi, żeby choćby spróbować się zwlec z wyrka spod ciepłej, bezpiecznej kołderki.
 • Ukraina - Rosja
  Rosjanie nie mają nic przeciwko sankcjom odwetowym wobec Zachodu. Z przeprowadzonego niedawno sondażu wynika, że ponad 66 procent respondentów uważa, iż zachodnie sankcje mają na celu poniżenie rosyjskiego społeczeństwa. Badania opinii publicznej przeprowadziło Centrum Analityczne Jurija Lewady.
 • Sejm
  Na początku czerwca poprawiły się nastroje społeczne. Wskazują na to wyniki sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej, przeprowadzonego jednak jeszcze przed wybuchem tak zwanej afery taśmowej.
 • Rosnący wykres - zdjęcie ilustracyjne
  Przedsiębiorcy mają coraz lepsze nastroje. Z większym optymizmem patrzą w przyszłość przedstawiciele większości branż - wynika z badania Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
 • Brama Brandenburska w Berlinie - zdjęcie ilustracyjne
  Dobra wiadomość dla niemieckiej gospodarki. Indeks IfO obrazujący nastroje przedsiębiorców w Niemczech po raz kolejny zanotował wzrost. I to wyraźny.
 • PEsymistka patrząca w szklankę
  Coraz więcej Polaków uważa, że polska gospodarka zmierza w złym kierunku. W ciągu miesiąca tych, którzy widzą przyszłość w czarnych barwach przybyło  aż o 10 proc.
 • Ludzie
  Przekonanie, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku, wyraża 71 proc. Polaków; przeciwnego zdania jest jedna piąta ankietowanych (20 proc.) - wynika z kwietniowego sondażu TNS Polska. W kryzysie znajduje się także - zdaniem dwóch trzecich badanych - polska gospodarka.