• Noworodek w szpitalu
  Nie obniżanie wycen świadczeń neonatologicznych i pediatrycznych, ale rzetelne ustalenie faktycznych kosztów ich realizacji jest intencją Ministerstwa Zdrowia i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – zapewnia resort. Na opublikowany w poniedziałek w DGP artykuł o planach obniżenia wycen zabiegów szpitalnych, jakim poddawane są dzieci.
 • Prof. Ewa Helwich
  "Nie wiem, skąd Tomasz Terlikowski czerpie wiedzę. Bo gdy mówi, że dziecko ze Szpitala św. Rodziny płakało, to wiem, że to nieprawda. Dziecko nie mogło płakać. Miało niewykształcone płuca. Ale ten płacz ma znaczenie dla opinii publicznej. Robi wrażenie. I zmienia sposób dyskusji. Jednak w mojej opinii nie na tym polega rzetelne dziennikarstwo" - mówi w rozmowie z DGP prof. Ewa Helwich, konsultant krajowy w dziedzinie neonatologii.
 • Wcześniak
  Eksperci neonatolodzy zaprezentowali je podczas specjalnej konferencji. Dotyczą one między innymi diagnostyki, leczenia, organizacji pracy oddziałów szpitalnych oraz postępowania w trudnych sytuacjach klinicznych.
 • Noworodek
  Wzorzec rozwoju dziecka urodzonego przed czasem jest inny niż w przypadku noworodka urodzonego zgodnie z planowanym terminem. Dzieci urodzone przedwcześnie żyją początkowo w warunkach sztucznych. Narażone są na wiele powikłań zarówno zaraz po narodzinach, jak i w przyszłości.