• Wizyta u psychiatry
  Opieka psychiatryczna w Polsce wymaga reformy; skala potrzeb jest olbrzymia, a nierozwiązane problemy generują poważne skutki zarówno dla konkretnych osób i ich bliskich jak również dla budżetu państwa – wskazywano w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
 • Starszy mężczyzna
  Na najważniejsze objawy udaru mózgu i konieczność szybkiej reakcji na nie, aby skutecznie pomóc pacjentowi zwraca uwagę film edukacyjny "Pokaż dziadkom", który wyprodukowali białostoccy studenci. Chcą skutecznie edukować osoby starsze i ich rodziny.
 • Zakochany mózg
  Mózg - rozważny czy romantyczny? Przestarzały podział na emocjonalne serce i trzeźwo myślący mózg to mit. Co dzieje się z mózgiem, kiedy się zakochujesz? Badania wykazują, że koktajl chemicznych substancji, które serwuje nam mózg m.in. dopamina, oksytocyna i serotonina sprawią, że największy sceptyk oszaleje z miłości, a jego zachowanie zacznie przypominać zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.
 • Mózg
  Niezliczona ilość możliwości, pomoc w pracy, nauce, sposób na nudę i atrakcyjna, nowoczesna forma – oto co oferują nowe technologie. Niestety, wyręczają nas również w myśleniu i rozleniwiają mózg, zjawisko to ma już nawet swoją nazwę - demencja cyfrowa. Ogranicz nowe technologie, jeśli nie chcesz, aby Twój mózg przedwcześnie przeszedł na emeryturę - ostrzegają naukowcy.
 • Szpital
  Dziś i jutro pacjenci oddziału Neurologicznego i Leczenia Udarów Mózgu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, będą przenoszeni do innych placówek - powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową rzecznik prasowy Szpitala Janusz Mielcarek.
 • Wizyta u lekarza
  Kiedy coś nam dolega, zależy nam przede wszystkim, aby powrócić do zdrowia. Tymczasem lekarze patrzą na każdy przypadek z nieco innej perspektywy. Jakie pytania najczęściej są zadawane neurologom?
 • Wizyta u lekarza
  W olsztyńskim Szpitalu Uniwersyteckim opracowano i wdrożono terapię na tę śmiertelną i nieuleczalną chorobę. Polega ona na przeszczepie tzw. komórek mezenchymalnych. Od pacjentów pobierane są komórki macierzyste, namnażane w laboratorium i wszczepiane z powrotem.