• lekarz
  Coraz mniej lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża za granicę – powiedział prof. Paweł Ptaszyński z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podczas debaty "Wspólnie dla zdrowia”, która w czwartek odbyła się w Lublinie.
 • Korytarz w szpitalu
  Mamy za dużo oddziałów szpitalnych, za dużo łóżek, za dużo miejsc, gdzie wykonuje się zabiegi itd. Spokojnie można by je ograniczyć i to z korzyścią dla pacjentów oraz dla systemu – powiedział dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie prof. Tomasz Hryniewiecki.
 • Rehabilitacja
  Zwichnięcia, złamania, urazy powypadkowe – każdy z nas w ciągu swojego życia może potrzebować pomocy specjalistów ortopedii i fizjoterapii. Uzupełnieniem podstawowego leczenia jest rehabilitacja, która pozwala na pełny powrót do zdrowia. Dotychczas skierowanie na tego typu zabiegi fizjoterapeutyczne mógł wypisać wyłącznie lekarz ortopeda. Po zmianie przepisów uprawnienia do jego wystawienia otrzymali również fizjoterapeuci. W jaki sposób ta nowelizacja wpłynie na komfort pacjentów – odpowiada Jacek Jarosiński, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego Damiana.
 • Różowa wstążeczka
  Lepszy dostęp do rehabilitacji pacjentkom z rakiem piersi ma zapewnić nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Projekt rozporządzenia pojawił się na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji.
 • Lekarz
  W naszym kraju na rdzeniowy zanik mięśni choruje około 300 osób. Preparat na SMA należy do pięciu najdroższych leków świata. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.
 • Lekarz
  Naczelna Izba Lekarska i Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia poinformowały o rosnącej liczbie zgłoszeń ze strony lekarzy i personelu medycznego o problemach związanych z wystawianiem e-zwolnień.
 • Sławomir Neumann
  "Usłyszałem zarzut przekroczenia uprawnień, nie przyznałem się do winy" - powiedział w poniedziałek poseł PO Sławomir Neumann po przesłuchaniu w prokuraturze w Jeleniej Górze. Teraz  oczekuje szybkiego skierowania aktu oskarżenia do sądu, żeby się bronić.
 • stetoskop
  Dlaczego pacjenci z zagranicy przyjeżdżają, aby korzystać z usług polskich lekarzy?
 • USG brzucha
  900 pacjentów z województwa podlaskiego skorzysta łącznie w ciągu trzech lat z badań USG w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki tętniaka aorty brzusznej. Trzysta osób będzie przebadanych do końca 2018 r. - poinformowano we wtorek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
 • Minister Elżbieta Rafalska
  "Nie ma odwrotu od obowiązku wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Nie będzie kolejnego wydłużania terminu wprowadzenia tej reformy" – mówiła w środę w Krakowie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.