Leczą tylko w stanach zagrożenia życia15 listopada 2011 Krakowski szpital im. Jana Pawła II od poniedziałku przestał przyjmować chorych, u których nie stwierdzi się stanu bezpośredniego zagrożenia życia. Zabiegi planowe zostały na razie odłożone.
Polacy boją się zastrzyków14 listopada 2011W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia, przy czym ich szczyt przypada między styczniem a marcem. Rejestruje się wtedy od kilkuset do kilku milionów takich przypadków. Polacy jednak bagatelizują chorobę i się nie szczepią.
Lawinowo wzrasta liczba skarg pacjentów14 listopada 2011 Polacy mają coraz większą świadomość jako pacjenci i dlatego składają coraz więcej skarg do Rzecznika Praw Pacjenta - ocenia pełniąca tę funkcję Krystyna Kozłowska.
Dlaczego cukrzyca oznacza bezrobocie?14 listopada 201165-75 proc. osób z cukrzycą typu 2 nie pracuje z powodu swojej choroby. Przyczynia się do tego m.in. brak edukacji pracodawców na temat cukrzycy i ich fałszywe przekonanie, że diabetycy są gorszymi pracownikami - uważają eksperci.
Łączenie ZUS z NFZ, czyli jak uzdrowić składkę na zdrowie14 listopada 2011 Drogi system ściągania pieniędzy od ubezpieczonych trzeba zmienić. Pomysłów jest kilka.
Co robić, by dawców narządów było więcej?10 listopada 2011 Małopolska pod względem liczby pobrań narządów do przeszczepów zajmuje jedno z ostatnich miejsc w kraju. Sytuacja powinna się zmienić m.in. dzięki zaangażowaniu lekarzy - koordynatorów pracujących w szpitalach, mówiono podczas dyskusji w czwartek w Krakowie.
Ewa Kopacz zostawiła po sobie bałagan10 listopada 2011Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ, krytykuje byłą minister zdrowia.
Nowoczesne leki na cukrzycę będą refundowane09 listopada 2011Nowoczesne tzw. leki inkretynowe hamujące rozwój cukrzycy i opóźniające konieczność zażywania insuliny mają być już wkrótce refundowane chorym - informuje "Gazeta Wyborcza".
Publiczne szpitale wciąż w pętli zadłużenia09 listopada 2011Łączne zadłużenie publicznych szpitali wynosi 10,05 mld zł. To najwyższy poziom od rekordowego zanotowanego w kwietniu 2006 roku.
Możesz sprawdzić, czy twój lekarz leczy drogo02 listopada 2011 Chcąc zdyscyplinować medyków, którzy wypisują najwięcej recept, niektóre oddziały wojewódzkie NFZ zamieszczają na swoich stronach internetowych zestawienia kwot na jakie przepisali leki refundowane.