• Białoruskie więzienie
  Były kandydat w wyborach prezydenckich, poeta Uładzimir Niaklajeu, powiedział w poniedziałek, że pozostanie w polityce. Mówił o tym na konferencji prasowej, cztery dni po skazaniu go na dwa lata w zawieszeniu w związku z protestami powyborczymi.
 • Rozpoczął się proces opozycjonisty Niaklajeua
  W Mińsku rozpoczął się w czwartek proces Uładzimira Niaklajeua, poety i byłego kandydata opozycji w wyborach prezydenckich w grudniu 2010 roku. Jest on oskarżony o organizację i przygotowywanie działań poważnie naruszających porządek publiczny.
 • Wezwali karetkę do opozycjonisty w areszcie domowym
  Do znajdującego się w areszcie domowym byłego kandydata na prezydenta Białorusi Uładzimira Niaklajeua trzeba było wezwać w środę pogotowie po incydencie z pilnującymi go funkcjonariuszami KGB - podał portal opozycyjnych Zjednoczonych Sił Demokratycznych.
 • Kandydat opozycji został ciężko pobity przez interweniującą milicję
  Pierwszy list z aresztu od Uładzimira Niaklajeua, byłego kandydata na prezydenta Białorusi, dostała w poniedziałek jego żona Wolha - podało Radio Swaboda. List z aresztu dostała też rodzina jednego z liderów opozycji Anatola Labiedźki.
 • Pałki i milicyjne suki w Mińsku. Setki zatrzymanych
  Setki zwolenników opozycji zostało zatrzymanych w Mińsku podczas rozpędzania przez milicję manifestacji w dniu wyborów prezydenckich - podały agencje AFP i Reutera. Jak podkreśla Reuters, milicja brutalnie biła ludzi pałkami. Pobici zostali dwaj kandydaci na prezydenta, trzech kolejnych zostało zatrzymanych.