• Burke i Hare
  Nie ma takiej tragedii, która z czasem nie stałaby się przedmiotem komedii. „Burke i Hare” w reżyserii Johna Landisa to idealny film na początek nowego rok.
 • Zdaniem wielu (wy)znawców ezoteryki w rozpoczynającym się właśnie 2012 roku nastąpi koniec świata. W oczekiwaniu na tę miłą perspektywę – wyznaczono nawet dokładną datę 21 grudnia – poznajmy kulisy tej nieco mrożącej krew w żyłach przepowiedni. Na kanale History HD w ramach dokumentalnego cyklu „Efekt Nostradamusa” zobaczymy film „Rok 2012” poświęcony nadciągającej apokalipsie.
 • "Moje zapiski z podziemia"
  Mając jeszcze ciągle przed oczami obowiązkowe kadry rocznicowe z czołgami, polewaczkami i kinem Moskwa w tle, które telewizja serwuje co roku 13 grudnia, warto spojrzeć na stan wojenny od drugiej strony. Taką szansę daje film dokumentalisty i operatora Jacka Petryckiego pt. „Moje zapiski z podziemia”.
 • Do szpiku kości
  Nagrodzony w Sundance i nominowany do czterech Oscarów film Debry Granik to kino zamrożonych emocji i powściągniętych słów. Przejmujące.
 • Frajer, kujon, nerd – niegdyś pogardzana figura popkultury dziś zyskuje na znaczeniu. Przełom przyszedł wraz z „Zemstą frajerów".
 • "Milczenie Lorny"
  Czas spędzony przed telewizorem nie musi być tracony na pustą rozrywkę. W zalewie miałkiej, telewizyjnej papki zdarzają się filmy i programy naprawdę godne uwagi. Oto kilka ciekawych propozycji na najbliższe dni .
 • Kiedy za oknem szaro i zimno, najlepiej znaleźć sposób na spędzenie wolnego czasu w zaciszu własne, ciepłego domu. W takich chwilach z pomocą przychodzi telewizja, która wbrew temu co zwykło się o niej mówić, miewa również całkiem ciekawe i ambitne programy w swojej ofercie. Oto kilka tytułów godnych polecenia.
 • "Jestem Twój"
  W najbliższych dniach w telewizji będziemy mogli zobaczyć nie tylko kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, ale również ciekawe filmy fabularne i dokumentalne. Poniżej kilka propozycji będących dowodem na to, że czas spędzony przed telewizorem nie musi być bezrefleksyjną rozrywką.