• Dzieci jedzą w przedszkolu
  Co może być przyczyną tego, że dziecko nie chce jeść w przedszkolu? Powiedziała o tym psychodietetyk Małgorzata Talaga-Duma. Jak zachęcić przedszkolaka do jedzenia?
 • Niejadek
  Kręcenie głową na widok talerza i bunt malucha przy stole to codzienność wielu rodziców. O ile w domu masz jeszcze wpływ na to, czy dziecko faktycznie zje posiłek, o tyle bardziej problematyczną kwestią mogą być posiłki w szkole. Maluch, który spędza kilka godzin na nauce potrzebuje energii, aby przyswoić wiedzę, a tę zapewniają dobrze zbilansowane i – przede wszystkim – regularne posiłki. Sprawdź, jak zadbać o to, aby Twoje dziecko nie protestowało przeciwko jedzeniu.
 • Magda Gessler
  Byłam niejadkiem, a jak bardzo się zdenerwowałam, to potrafiłam walnąć w barszcz i wszystkich nim obciapać - mówiła w "Dzień dobry TVN" Magda Gessler.
 • Niejadek
  - Niejadek to jest trochę wymysł rodziców, bo według badań, statystyk tylko około 10-15 procent dzieci ma problemy z jedzeniem - uważa dietetyk Anna Radowicka.
 • Dzieci jedzą truskawki
  O tym, jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe dziecka, rozmawiamy z Martą Bąkowską, dziecięcym psychologiem klinicznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
 • Dziewczynka je posiłek
  Wyjaśniła to ekspert ds. żywienia dzieci Ewelina Tabaczar. Powiedziała też, jakie przekąski powinny dostawać dzieci.
 • Niejadek
  W "Dzień Dobry TVN" gośćmi byli: aktorka Sonia Bohosiewicz, terapeuta neurorozwojowy Małgorzata Tchurz i jej podopieczny Szymon Bachurski, który zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Na czym mogą polegać problemy żywieniowe u dzieci i jak sobie z nimi poradzić?
 • Dziewczynka nie chce jeść
  Czy można z tego wyjść? Na te pytania odpowiedziały w "Dzień Dobry TVN" pediatra Alicja Karney oraz terapeuta neurorozwojowy Małgorzata Tchurz.
 • Zdrowa dieta dziecka
  75% rodziców wskazuje na warzywa jako na produkty, które są niezbędnym elementem zdrowej diety . Niestety zachęcenie dziecka do jedzenia warzyw, często bywa dużym wyzwaniem. Dzieci nie chcą jeść warzyw, ponieważ ich smak, zapach i forma są im obce i często mniej przyjemne od innych produktów. Jednak obecność warzyw w diecie dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia, prawidłowego rozwoju oraz kształtuje właściwe nawyki żywieniowe. Jak zatem poradzić sobie z oporem dzieci przed jedzeniem warzyw podpowiada dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.
 • Dziewczynka nie chce jeść
  „Mamo, nie chcę!”, „Mamo, już nie mogę!”, „Mogę już iść się pobawić?” To chyba najczęstsze słowa, które padają z ust każdego niejadka mimo, że rodzice dwoją się i troją, aby dziecko zjadło przygotowany przez nich posiłek. Nie pomagają już wymyślne zabawy, obiecywanie nagród, a irytacja rośnie. Co robić?