Polskie podziemie? Niemiecki historyk: Może jacyś Niemcy słyszeli o tym, że było03 maja 2013 Znów gorąco na linii Polska Niemcy. Poszło o serial emitowany w niemieckiej telewizji, w którym żołnierzy przedstawiano jako antysemitów.
Zmarł najstarszy więzień niemieckich obozów koncentracyjnych 02 maja 2013 Austriak Leopold Engleitner, który był najstarszym znany więzień niemieckich obozów koncentracyjnych z II wojny światowej miał 107 lat.
Gowin: Nie zamierzam bić się w cudze piersi26 kwietnia 2013 Jarosław Gowin nie przestaje szokować. Najpierw posądzał media o manipulacje, a teraz twardo obstaje, że "kwestie bioetyczne, a więc in vitro, zlecił mu sam premier".
Stwierdzenie "Polskie obozy zagłady" ponownie w niemieckich mediach25 kwietnia 2013 Niemcy znów piszą o "polskich obozach zagłady". Takie stwierdzenie pada w artykule o zagładzie Żydów z warszawskiego getta opublikowanym w magazynie "Focus". Ale ten przypadek nie jest odosobniony.
Politolog o możliwej dymisji Gowina: Tusk pogrozi jedynie palcem 24 kwietnia 2013 Sprawa rozejdzie się po kościach - tak zdaniem doktora Rafała Chwedoruka, który był gościem Pulsu Trójki, zako ńczy się starcie na linie Jarosław Gowin a Donald Tusk.
"Gowin się zagalopował. Widzi teraz wędrujące embriony"23 kwietnia 2013 "Pan minister Gowin już kiedyś słyszał krzyk zarodków, teraz widzi wędrujące embriony do Niemiec" - mówił w "Kropce nad i" w TVN 24 poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. Jego zdaniem pierwsze co ten powinien teraz zrobić, to przeprosić Niemców.
Gowin tłumaczył się z zarodków. Tusk: Kamień spadł mi z serca23 kwietnia 2013Jarosław Gowin odcina się od doniesień medialnych, dotyczących handlu zarodkami. Minister sprawiedliwości złożył Radzie Ministrów wyjaśnienia na temat artykułu w "Gazecie Wyborczej" oraz wypowiedzi dla TVN24. Poinformował o tym Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.
Eksperymenty na zarodkach są w Niemczech zakazane23 kwietnia 2013Sprawa wykorzystania ludzkich embrionów jest w Niemczech precyzyjnie uregulowana. Przepisy zabraniają handlu zarodkami i przeprowadzania na nich eksperymentów.
Niemcy apelują w sprawie polskich zarodków. Gowin: To absurd!23 kwietnia 2013 To kompletny absurd! - oburza się Jarosław Gowin na sugestię, że jego wypowiedź o handlu zarodkami i sprzedawaniu ich do Niemiec, była antyniemiecka. Ambasada naszego zachodniego sąsiada zareagowała na słowa ministra sprawiedliwości.
Eksperymenty na zarodkach? Niemcy żądają wyjaśnień od Gowina22 kwietnia 2013 Stanowcza reakcja niemieckiej ambasady po rewelacjach ministra Gowina, jakoby naukowcy zza Ody eksperymentowali na polskich zarodkach. Dyplomaci domagają się, by szef resortu sprawiedliwości ujawnił dowody na ten proceder i przypominają, że w ich kraju, takie doświadczenia są zakazane.