• Dziecko czyta książkę
  Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne. Dlatego z troską obserwujemy jego rozwój. Szczególną uwagę zwracamy na zachowanie swojej pociechy – czy dziecko jest otwarte, uśmiechnięte, kontaktowe. Co jednak w sytuacji, kiedy maluch mówi mało jak na swój wiek lub wcale, trudno nawiązuje relacje czy żyje w tzw. „swoim świecie”?
 • Tomasz Lis
  Tomasz Lis, jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy przyznał ostatnio, że był chorobliwie nieśmiałym dzieckiem. Co ciekawe, z tą nieśmiałości walczy do dziś.
 • Weronika Rosati i Piotr Adamczyk na Złotych Globach
  Serce Weroniki Rosati od ponad roku zajęte jest przez Piotra Adamczyka. Czym aktor oczarował swoją wybrankę? Okazuje się, że pomogła mu ... nieśmiałość.
 • Kiedy zapytać rodziców, jak rozwijają zainteresowania swoich dzieci, szybko odpowiadają: mój syn chodzi na treningi piłki nożnej; moja córka na balet . Pojawia się również wiele innych dyscyplin sportowych, plastycznych, intelektualnych. Kiedy jednak zapytam, w jaki sposób budują poczucie własnej wartości u dzieci, często zapada cisza. Fakt, odpowiedź nie jest taka prosta jak materia, o którą pytam. Czy można sobie wyobrazić sukces dziecka w jakiejkolwiek dziedzinie bez poczucia własnej wartości? Bez podstawowego wewnętrznego przekonania dziecka, że… DAM RADĘ.
 • Kobieta
  Według powszechnej opinii częścią męskiej natury jest oglądanie się za innymi kobietami. Naukowcy wykazali jednak, że to panie zdecydowanie częściej oglądają się za płcią przeciwną i prowokują do flirtu.
 • Nie bój się ryzyka, przejmuj inicjatywę!
  Życie nieśmiałych nie jest usłane różami. Cierpienie związane z brakiem lub trudnościami w nawiązaniu kontaktów międzyludzkich zaczyna się już w szkole i trwa czasami przez całe życie. Największym kłopotem nieśmiałych jest odnalezienie się w sytuacjach nieformalnych.
 • Tootherem możesz stać się w jednej chwili
  „Chłopiec z sąsiedztwa”, „idealny kandydat na zięcia”, „lelum polelum” – jeśli kiedykolwiek tak cię nazwano, powinieneś przeczytać to do końca. Jest dla ciebie ratunek. Kilka ustawień w twoim telefonie komórkowym może zrobić z nieśmiałego dziecka zabawowego lowelasa, a przy okazji wypełni książkę adresową dziesiątkami gorących numerów. Tootherem możesz stać się w jednej chwili.
 • Krystyna Janda
  Wulkan energii, dobrych pomysłów i ciepła. Krystyna Janda zadziwia swoją witalnością, ale nie zawsze tak było. Tabloid odkrywa tajemnicę z przeszłości aktorki.
 • Za stalking grozi do trzech lat więzienia
  Lubelscy policjanci zatrzymali 40-latka, który przez kilka miesięcy śledził 35-letnią kobietę i robił jej zdjęcia. Policjantom powiedział, że się w niej zakochał, ale jest nieśmiały i bał się do niej podejść. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.