• Mężczyzna trzyma się za krocze
  Standardy diagnozowania i leczenia dolegliwości dolnych dróg moczowych u dorosłych pacjentów przyczynią się do poprawy jakości życia tych osób i szybszego ich powrotu do normalnej aktywności – ocenili eksperci podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów.
 • Fitness na trampolinach
  Mięśnie dna miednicy, podobnie jak inne mięśnie w naszym ciele, aby wykonywać swoją funkcję prawidłowo, muszą być sprawne, czyli z jednej strony silne, a z drugiej elastyczne. Dysfunkcją jest więc zarówno nadmierne ich osłabienie, jak i wzmożone napięcie. Kiedy są osłabione, powodują liczne problemy związane np. z chodzeniem lub nietrzymaniem moczu. Mięśnie niećwiczone ulegają osłabieniu i powolnej degradacji, dlatego ważne jest, aby o nie odpowiednio zadbać.
 • Kobieta zasłania twarz
  Niektórzy uważają, że to fanaberia i niebezpieczna moda, która przyciąga coraz więcej kobiet. Tymczasem okazuje się, że Polki nie do końca wiedzą, czym tak naprawdę są zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej i ginekologii estetycznej. Rozmawiamy o tym z dr. Tomaszem Bastą, ginekologiem-położnikiem, ginekologiem plastycznym z Intima Clinic w Krakowie
 • Kobieta z mężczyzną w łóżku
  Dr Tomasz Basta, ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny z Intima Clinic w Krakowie tłumaczy, jakie zabiegi ginekologii estetycznej i ginekologii plastycznej pomogą na defekty utrudniające kobiecie normalne funkcjonowanie.
 • Kobieta chce skorzystać z toalety
  Według badań, problem nietrzymania moczu może dotyczyć nawet co ósmej kobiety przed 40-tym rokiem życia i co drugiej po przebytej menopauzie. To problem wyjątkowo wstydliwy. Zdarza się, że panie ukrywają to schorzenie nawet przed własnym lekarzem. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że można je skutecznie leczyć. Terapia zachowawcza jest jednak zwykle długa, trudna i nie zawsze przynosi efekty. Dlatego coraz częściej pacjentki decydują się na nieinwazyjny zabieg przy użyciu lasera.
 • Prześwietlenie mózgu
  Wykorzystanie metody neuromodulacji może poprawić komfort życia chorym m.in. na Parkinsona, pląsawicę Huntingtona, padaczkę, przewlekły ból, choroby psychiczne i nietrzymanie moczu. Metodę stosują głównie ośrodki w Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie i w Warszawie.
 • Kobieta siedzi na łóżku
  Ginekologia estetyczna poprawia nie tylko wygląd narządów płciowych i jakość życia seksualnego. W wielu przypadkach, zwłaszcza po ciąży, jest dla kobiety szansą na powrót do normalnej aktywności.
 • Kobieta chce skorzystać z toalety
  Wyjaśniły to ginekolog dr Marzena Dębska oraz Urszula Herman, która specjalizuje się w rehabilitacji mięśni dna miednicy. Co osłabia te mięśnie? Herman powiedziała, jak działa aplikacja, która pomaga w ćwiczeniu tej partii ciała.
 • Jak zwalczyć problem nietrzymania moczu?
  Warto wiedzieć, które produkty wzmagają problem nietrzymania moczu, a które pomagają go pokonać.
 • Starsza kobieta trzyma się za brzuch
  Dzięki właściwej opiece można zasadniczo wpłynąć na życie pacjentów z nietrzymaniem moczu - przekonują pielęgniarki. Z tego powodu przy samorządzie pielęgniarek i położnych powstaje zespół ekspertów, którzy mają opracować rekomendacje dot. opieki nad osobami z NTM.