• Aleksander Kwaśniewski
    Według definicji Prezesa jestem nihilistą, który 40 lat jest w jednym związku małżeńskim; który starał się ludziom nie czynić krzywdy, a raczej robić to, co możliwe na korzyść ludzi; który kieruje się mocnym moralnym kompasem w swoim życiu - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Aleksander Kwaśniewski pytany o słowa prezesa Kaczyńskiego.
  • Prof. Marcin Król
    Za nami rocznica Konstytucji 3 maja. Kto wie, dlaczego była tak ważna i dlaczego wówczas wielu obywateli miało wątpliwości, a teraz ma je wielu wybitnych historyków? Kto – na pewno nie ludzie młodzi, którzy idą na uniwersytet – wie, kiedy było Monachium i o co tam chodziło, kiedy była reformacja i dlaczego przez sto pięćdziesiąt lat Europę nękały wojny religijne? A skoro niemal nikt poniżej czterdziestki tego nie wie, to jak wytłumaczyć, gdzie jest granica ustępstw, jak rozwiązywać spory o wartości, czym jest kompromis i jakie są jego granice?
  • Maria Peszek, niezależnie od tego, co myślimy o jej sztuce, naprawdę bardzo potrzebuje naszej modlitwy - stwierdził po przeczytaniu wywiadu z Marią Peszek w "Polityce" Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny serwisu fronda.pl mówi o wygłoszonej przez artystkę"przerażającej deklaracji całkowitego , satanicznego nihilizmu".