• 20 najwybitniejszych utworów w historii:
  Słynny brytyjski "New Musical Express" ogłosił listę najlepszych piosenek wszech czasów. Każdy z dziennikarzy prestiżowego magazynu muzycznego biorących udział w głosowaniu przedstawił listę 50 najlepszych – jego zdaniem – piosenek, które zestawiono następnie z utworami z tegorocznego notowania Top 50 magazynu "NME", by otrzymać zestawienie aż 500 tytułów. Oto, jak przedstawia się pierwsza dwudziestka tej listy...
 • Kurt Cobain podczas koncertu w Londynie w 1991 roku
  Wygląda na to, że miejsce w Rock and Roll Hall of Fame dla Nirvany to nie jedyny zaszczyt, którego dostąpi w niedalekiej przyszłości formacja.
 • Jako nastolatek Kurt Cobain myślał, że jest homoseksualistą
  W ujawnionym przez PBS Digital Studios, niepublikowanym do tej pory wywiadzie z liderem Nirvany, Kurt Cobain przyznał, że jako młody człowiek miał problem z określeniem własnej tożsamości, także tej seksualnej.
 • Nirvana
  Trafić do Rock and Roll Hall of Fame to zdobyć jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień świata muzycznego. Do rockowej elity wchodzą wyłącznie artyści, którzy wnieśli ważny wkład w rozwój różnych gatunków muzyki i których fonograficzny debiut liczy 25 lat. Przedstawiamy listę nominowanych w tym roku.
 • Dom Kurta Cobaina w Aberdeen
  Wygląda na to, że 20. rocznicę wydania ostatniego albumu studyjnego Nirvany postanowiła uczcić również matka Kurta Cobaina. W dość specyficzny sposób, Wendy O'Connor wystawiła bowiem na sprzedaż ich dom w Aberdeen. Oto miejsce, w którym wychował się legendarny wokalista...
 • "In Utero" Nirvany wciąż wbija w fotel
  Trzeci i ostatni krążek Nirvany właśnie obchodzi 20. rocznicę wydania. Nie powinno więc dziwić wznowione wydawnictwo "In Utero". Po raz kolejny można się przekonać o sile i świeżości zespołu Kurta Cobaina, Krista Novoselica i Dave'a Grohla.
 • Nirvana na dwudziestolecie "In Utero"
  W związku z dwudziestoleciem wydania trzeciego i ostatniego albumu Nirvany – "In Utero" -–przygotowano reedycję krążka. Z okazji rocznicy zaprezentowano niepublikowany dotąd klip do "Scentless Apprentice" pochodzący z show "Live and Loud".
 • "In Utero" Nirvany dwadzieścia lat później
  Z okazji 20-lecia premiery, 24 września ukaże się reedycja albumu "In Utero" grupy Nirvana. Wydawnictwo wypełni 70 utworów.
 • Nirvana podczas koncertu w 1991 roku
  Wytwórnia Universal podała szczegóły premiery jubileuszowej edycji trzeciego albumu Nirvany, "In Utero". Specjalne wydania będą zawierać w sumie ponad 70 różnych dodatków, remiksów i niepublikowanych dotąd materiałów.
 • Nirvana wznawia "In Utero"
  Z okazji 20-lecia albumu "In Utero" grupy Nirvana, w sprzedaży pojawi się jego reedycja.