• Podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow
  Ministerstwo obrony Rosji opublikowało zestaw dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej, zamieszczając je na specjalnej stronie internetowej dotyczącej paktu Ribbentrop-Mołotow. Jako cel publikacji resort wskazał "ochronę prawdy historycznej".
 • Komisja śledcza ws. Amber Gold
  Podczas środowego przesłuchania przed komisją b. doradcy zarządu Amber Gold Emila Marata wyszły na jaw rozbieżności w stenogramach z podsłuchów P. - To, co mieli posłowie PiS-u to była jakaś notatka - powiedział w środę członek komisji śledczej ds. Amber Gold Krzysztof Brejza (PO). Witold Zembaczyński z Nowoczesnej stwierdził, że stenogramy pochodzą z ABW.Liczę na znalezienie oryginalnych nagrań z podsłuchu szefa Amber Gold Marcina P. przez ABW - powiedziała w środę przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann portalowi wPolityce.pl. Uważa ona, że "w najgorszej wersji" nagrania mogły zostać zniszczone.
 • Sala plenarna
  Poseł Ryszard Wilczyński z Platformy Obywatelskiej przeglądał notatki, zostawione na sali sejmowej przez Jarosława Kaczyńskiego. O sprawie poinformował portal niezalezna.pl. Komitet Obrony przed Sektami złożył w tej sprawie zawiadomienie do Zbigniewa Ziobry. Głos w tej sprawie zabrał już poseł PO. Jak się tłumaczy?
 • Smartfon
  Evernote to prosta i niezwykle popularna aplikacja, pozwalająca synchronizować swoje notatki na wielu urządzeniach. Tak było do tej pory, niestety teraz się to zmieni.
 • Kard. Stanisław Dziwisz
  "Nie miałem wątpliwości, zachowując notatki Jana Pawła II" - tak fakt wydania zapisków papieża skomentował kardynał Stanisław Dziwisz. Wydawnictwo ani krakowska Kuria nie chcą ujawnić, jaki jest nakład książki, ani ile zapłacono za prawa autorskie.
 • Książę William w bazie RAFu
  Sesja fotograficzna dokumentująca codzienną pracę księcia Williama nie skończyła się dla niego najlepiej. Tuż po opublikowaniu fotografii okazało się, że na kilku z nich wyraźnie widać hasła do systemów brytyjskiego lotnictwa.