• "Śpiewający obrusik" wymyka się jednoznacznym ocenom
  Mariusz Grzegorzek należy do najbarwniejszych postaci polskiego kina. Odkąd w 2012 roku został rektorem łódzkiej filmówki, stara się, by jego kreatywność i twórcza energia oddziaływała na kolejnych studentów.
 • "Listy do M. 2"
  Jeszcze więcej gwiazd i jeszcze lepszy start w kinach. "Listy do M 2" swój pierwszy sukces frekwencyjny zanotowały przed wejściem do regularnej dystrybucji – film Macieja Dejczera na pokazach przedpremierowych zobaczyło więcej widzów (68 000) niż nowego Bonda. Czy inne premiery tego weekendu w Polsce mają ze świąteczną komedią romantyczną jakiekolwiek szanse? Tym bardziej, że to ambitne, wymagające, a często także nagradzane opowieści...
 • "Crimson Peak. Wzgórze krwi" (reżyseria: Guillermo del Toro)
  W wyborczy weekend na ekranach polskich kin debiutuje osiem premier z naszym kandydatem do Oscara włącznie. Co więc warto zobaczyć, a co całkowicie skreślić? Podpowiadamy.
 • "Mission: Impossible – Rogue Nation" (reżyseria: Christopher McQuarrie)
  Tom Cruise potrafi wszystko, więc i na afrykańskie upały w Polsce znalazłby pewnie jakiś sposób (przynajmniej w filmie). Najprostszy to relaksujący sens w zaciemnionej, najlepiej klimatyzowanej sali kinowej. Tym bardziej, że na ekrany wchodzi kilka głośnych i oglądania wartych produkcji…
 • "Najdłuższa podróż"
  W ten weekend w polskich kinach rządzić będą dinozaury z "Jurassic World". Ale w ich ogromnym cieniu na ekrany wchodzi jeszcze kilka ciekawych produkcji z głośnym "Timbuktu" na czele. Oto przegląd nowości. Oczywiście, w filmowym skrócie.