• Jak rozpoznać raka?
  Uporczywy kaszel? Nadciągająca grypa, zapalenie krtani, a może... coś znacznie gorszego? Większość osób woli zastosować domową kurację i czekać na jej efekty, odganiając od siebie myśl, że może to jednak nowotwór, zamiast skonsultować z lekarzem. Na co warto zwrócić uwagę? Oto najczęściej lekceważone objawy raka.
 • Doda w teledysku do nagrania "Nie mam dokąd wracać"
  Doda ogłosiła na swoim facebooku, że zawiesi wszelkie czynności związane z działalnością artystyczną. Powodem - choroba w rodzinie.
 • kolonoskopia
  Wykonana nawet jeden raz w życiu kolonoskopia może uchronić przed rakiem jelita grubego – przekonywali we wtorek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie. Zainaugurowała ona III ogólnopolską kampanię profilaktyczno-edukacyjną „Servier – wyłącz raka”.
 • Chemioterapia
  Odpowiednio skuteczne leczenie nawet zaawansowanych chorób nowotworowych jest opłacalne dla budżetu, pozwala chorym kontynuować pracę zawodową i płacić podatki – przekonywali eksperci podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
 • Otyła kobieta
  Otyłość może przyczynić się m.in. do powstania cukrzycy, kłopotów z krążeniem, wylewu czy zawału serca. Ale również do wielu groźnych nowotworów.
 • Rakotwórcza żywność?
  Zewsząd słyszymy, że warto unikać niektórych produktów spożywczych, bo są rakotwórcze. Naukowcy nie żałują nam doniesień o jedzeniu, który powoduje nowotwory. Tym razem eksperci poddali w wątpliwość większość takich informacji. Zobacz.
 • Komórki nowotworowe w komputerowej wizualizacji 3D
  W leczeniu białaczek i chłoniaków pojawiała się kolejna przełomowa terapia, nazywana "żyjącym lekiem", która może pomóc chorym z opornymi na leczenie postaciami tych schorzeń – poinformowali eksperci w Warszawie podczas konferencji prasowej "Hematoonkologia 2019".
 • Pacjent w szpitalu
  Leki, na których finansowanie czekają chorzy na szpiczaka oraz lekarze, mogłyby znacznie wydłużyć przeżycie pacjentów z tym nowotworem i zapobiec wielu przedwczesnym zgonom – ocenili eksperci. MZ zapewnia, że wciąż trwają prace nad refundacją tych leków.
 • Onkolog i genetyk prof. Jan Lubiński
  Do rozwoju nowotworów przyczyniają się dwa czynniki: silne uwarunkowania genetyczne i środowisko. Czynniki środowiskowe mogą wstrzymywać, opóźniać lub przyspieszać procesy genetyczne – przekonuje w rozmowie z Oriną Krajewską prof. dr hab. Jan Lubiński, onkolog i genetyk. Jak dodaje specjalista, jednym z niebezpiecznych czynników jest doustna antykoncepcja.
 • Chore dziecko
  Każdego roku w Polsce u ok. 1100-1200 dzieci diagnozowany jest nowotwór – najczęściej są to białaczki, choroby układu krwiotwórczego. Stanowią one ok. 26 proc. wszystkich nowotworów wieku dziecięcego.