• Od przebarwień aż do utraty zębów. Tak palenie wpływa na jamę ustną
  W składzie dymu tytoniowego znajduje się nawet 4 tys. niebezpiecznych związków chemicznych, które mają wpływ na zdrowie całego organizmu, w tym jamy ustnej.
 • Seks oralny może powodować raka
  Alkohol i papierosy przestały być najczęstszą przyczyną występowania raka jamy ustnej. Młodzi ludzie coraz częściej cierpią na nowotwór z powodu seksu oralnego. Zobacz, gdzie tkwi zagrożenie.
 • Kobieta u dentysty
  Nawracające krostki w jamie ustnej? Zazwyczaj to nic groźnego, ale czasem mogą być wczesnym objawem nowotworu. Jedną z osób, która jako pierwsza dostrzeże niepokojące zmiany może być twój dentysta.
 • Kobieta pokazuje język
  Obok raka dna jamy ustnej i podniebienia miękkiego rak języka jest najczęstszym nowotworem jamy ustnej. Częściej dotyka mężczyzn, zwłaszcza nadużywających wysokoprocentowego alkoholu i palących tytoń.
 • Rak jamy ustnej jest jednym z najczęściej występujących schorzeń nowotworowych wśród mieszkańców Unii Europejskiej
  Choroba ta dotyka przede wszystkim mężczyzn, palaczy i alkoholików. I chociaż jest jednym z najpowszechniejszych nowotworów, wciąż nie wiele mówi się o raku jamy ustnej. Jego wykrycie we wczesnym stadium np. podczas wizyty u dentysty może uratować życie. Niestety ponad 80 proc. przypadków diagnozuje się w ostatnim stadium choroby.
 • Kiedy seks oralny powoduje raka?
  Od lat lekarze ostrzegają przed groźnym wirusem HPV powodującym raka, którym można zarazić się podczas seksu oralnego. Niestety, liczba nowych zachorowań rośnie z roku na rok. Zobacz, kiedy miłość francuska jest niebezpieczna.
 • Dentysta wykryje raka jamy ustnej
  Rak jamy ustnej dziesiątkuje ludzi. Zwykle jest za późno wykrywany, stąd pomysł, by do diagnozowania nowotworu włączyć stomatologów. Pacjenci muszą się więc przygotować na pytania dotyczące używek i seksu.
 • Regularne picie dwóch kieliszków wina dziennie grozi nowotworem jamy ustnej
  Po zaleceniach, ile pić, by było to zdrowe oraz nakazie dwóch dni w tygodniu wolnych od picia, czas na ostrzeżenie. Tym razem eksperci wykazali, że popijanie wina może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.