• Zachorowalność na złośliwe nowotwory nerek będzie rosnąć
  Nowotwory układu moczowego stanowią 25 procent nowotworów rozpoznawanych w Polsce i w Europie – poinformowano podczas zakończonego w czwartek w Katowicach Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
 • Ból nerek
  Rak nerki jest wykrywany w naszym kraju coraz częściej. Coraz większe są jednak możliwości jego leczenia – powiedzieli we wtorek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie. Wśród czynników ryzyka, które mogą prowadzić do zachorowania na nowotwór nerek, wymieniali między innymi nadwagę, otyłość, nadciśnienie tętnicze krwi, palenie tytoniu, a nawet zamiłowanie do częstego picia piwa.
 • Nerki
  Nowe leki na raka nerki okazały się pod każdym względem skuteczniejsze od poprzednio stosowanych - ogłosili eksperci medyczni na międzynarodowej konferencji onkologicznej ESMO w Madrycie.
 • Nerki
  Ostania dekada przyniosła znaczący postęp w leczeniu raka nerki, ale liczba zachorowań będzie rosła – mówili specjaliści na konferencji prasowej towarzyszącej International Kidney Cancer Coalition Conference w Warszawie.
 • Grillowanie mięso
  Karkówka z grilla, chrupiący boczek, soczysta szynka? Choć są bardzo smaczne, warto poskromić swe kulinarne żądze. Mogą bowiem wywołać raka nerki.