• Elektrownia atomowa Tihange w Belgii
    Dzisiaj kończy się dwudniowy Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Spotkanie głów państw i szefów organizacji międzynarodowych wypadło tuż po atakach terrorystycznych w Brukseli. Zamachowcy ze stolicy Belgii przed atakiem prowadzili obserwację pracowników jednej z dwóch belgijskich elektrowni atomowych, co przypomniało, że zagrożenie terroryzmem nuklearnym jest jak najbardziej realne.
  • GDAŃSK. Schron przeciwlotniczy pod Dworcem Głównym
    W czasach "zimnej wojny" musiały wytrzymać bombardowanie i ostrzał artyleryjski, a znaczna ich część nawet nuklearne uderzenie. Dziś tylko niektóre wciąż spełniają swoją funkcję. Pozostałe zamieniono w magazyny, muzea, a nawet parkingi samochodowe. Czy w razie ewentualnego zagrożenia wojną lub atakiem terrorystycznym mamy jeszcze gdzie się ukryć? Oto, jak wyglądają dawne schrony.
  • Północnokoreański reżim „zniknie z powierzchni ziemi”, jeśli Pjongjang użyje broni nuklearnej. To odpowiedź Korei Południowej na groźby Północy.
  • Chiny przetrwają atak atomowy
    Według rp.pl ryzyko wystąpienia konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami jest mało prawdopodobne . Będzie tak do momentu, kiedy Chiny zdobędą przewagę strategiczną oraz dostatecznie rozwiną swoją broń atomową.