• Budowa domu
  Policjanci z Wielkopolski rozpoczęli akcję pod nazwą "Oznakuj swoją posesję". Celem akcji jest poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców i ułatwienie pracy służbom ratowniczym. Za niedopełnienie obowiązków właścicielom domów będą wystawiane mandaty w wysokości 250 zł.
 • Smartfon
  2,5 mln kart SIM zniknęło z rynku od momentu wejścia w życie tzw. ustawy terrorystycznej - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Przed nami ostatni tydzień na zarejestrowanie prepaidów. Kto nie zdąży tego zrobić do 1 lutego, nie będzie mógł korzystać ze swojego numeru.
 • Dowód osobisty wystaje z kieszeni
  Nadawany po narodzinach numer PESEL towarzyszy nam przez całe życie. Obecnie rejestr (pełna nazwa: Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) jest częścią centralnego Systemu Rejestrów Państwowych, do którego dostęp mają m.in. wszystkie gminy w Polsce.
 • Rusza polska Lista Robinsonów, czyli sprawdzona na świecie metoda ucieczki przed reklamowym spamem. Nie wiadomo jednak, czy system przyjmie się na polskim gruncie i czy będzie respektowany. Dziennik.pl już dziś radzi, jak samemu walczyć z niechcianymi telefonami i SMS-ami od telemarketerów.
 • telefon komórkowy komórka
  Rachunek telefoniczny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych. To skutek oddzwonienia na nieznany numer telefonu w Peru. Mieszkaniec powiatu słupskiego musi ponieść finansowe konsekwencje swojej nieuwagi.
 • Karetka pogotowia
  Budowa systemu powiadamiania ratunkowego kosztowała 160 mln zł. Znaczną część tej kwoty miała wyłożyć Bruksela, ale środki te wycofano z refundacji. Bo wokół przetargu wybuchła afera korupcyjna.
 • Telemarketerzy nękają nas telefonami, twierdząc, że numer telefonu wylosował komputer. Zjawisko będzie się nasilało, bo w walce z nim strażnicy danych osobowych mają związane ręce.
 • Każdego nowego kontrahenta lub sąsiada zapamiętajmy nie tylko z imienia i nazwiska. Zapiszmy też jego numer PESEL. Przyda się w sądzie cywilnym. Bez niego nie założymy sprawy czy to o zapłatę, czy o szkodę wyrządzoną przez psa. To efekt przyjętego właśnie przez Sejm prawa. Eksperci mówią: To absurd.
 • Koszulka polo za 60 euro. Drogo, ale pieniądze pójdą na walkę z AIDS
  Fundacja Nelsona Mandeli w ramach zbiórki pieniędzy na cele charytatywne wypuściła linię ubrań nawiązującą do więziennej przeszłości pierwszego czarnego prezydenta RPA.
 • Nie masz firmy? Nie musisz mieć NIP
  Numer NIP to dla tych, którzy nie prowadzą firm, rzecz zupełnie niepotrzebna. Przydaje się tylko w kontaktach z fikusem. Dlatego też rząd chce zlikwidować obowiązek posiadania NIP przez osoby fizyczne. A to nie koniec zmian w naszych kontaktach ze skarbówką.