• Śmigłowiec ratowniczy TOPR w Tatrach
  Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom po Tatrach. W niedzielę zdarzyło się jednak kilka poważnych wypadków, do których było wzywane TOPR. Ratownicy reanimowali kobietę nurkującą w Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 • Nurek
  To ciało poszukiwanego od lipca 2012 r. Roberta S., płetwonurka z Poznania, zostało ujawnione i wydobyte z wraku „Wilhelma Gustloffa”. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona na podstawie odcisku linii papilarnych – poinformował PAP prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.
 • Płetwonurek
  Załoga jednostki Marynarki Wojennej ORP Lech z Gdyni wydobyła zwłoki znalezione 6 czerwca we wraku "Wilhelma Gustloffa”, po które wypłynęła w poniedziałek. Ciało policyjną jednostką transportowane jest do Łeby – poinformował we wtorek PAP prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.
 • Nurkowanie
  Od dawna myślisz o tym, żeby na własne oczy zobaczyć podwodny świat i podczas najbliższego urlopu planujesz wreszcie to marzenie zrealizować? Nim wyruszysz na podbój raf koralowych dowiedz się, jak nurkowanie może wpłynąć na twój organizm i odpowiednio przygotuj się na ewentualne niedogodności. Sprawdź też, czy nie cierpisz na dolegliwości, które mogłyby uniemożliwić ci zostanie nurkiem.
 • Żarłacz biały wpłynął do klatki z nurkiem
  Podwodny świat od zawsze fascynował ludzi. Nurkowie często nie zdają sobie jednak sprawy z niebezpieczeństw, jakie na nich czyhają. Ostatnio świat obiegł filmik, na którym rekin wdarł się do klatki z nurkiem w Guadulpe, w Meksyku.
 • Wyspy Książęce, Turcja
  Władze tureckiej prowincji Aydin zatopiły u brzegów miasta Kusadasi kadłub pasażerskiego Airbusa A300. Ma być atrakcją dla nurkujących turystów. Region zanotował znaczący spadek liczby odwiedzających go osób. Powodem jest głównie obawa przed zamachami terrorystycznymi.
 • ORP Orzeł
  Zakończył się pierwszy etap wyprawy w poszukiwaniu wraku zaginionego w 1940 r. ORP "Orzeł", którą prowadzi polska ekipa na Morzu Północnym u wybrzeży Holandii. W ciągu trzech dni zbadano około 50 wraków. W nadchodzącym tygodniu poszukiwania będą kontynuowane.
 • Poszukiwania Ewy Tylman
  Na zapisie z sonaru, który badał dno Warty, Grupa Płetwonurków RP dopatrzyła się ludzkiego ciała. Jak na razie nie potwierdzono, że to Ewa Tylman.
 • Monety wydobyte z City of Cairo, fot. F. Bassemaousse, Deep Ocean Search
  Srebrne monety wydobyte z głębiny 5 tysięcy metrów. Francusko-brytyjska ekspedycja podniosła je z wraku statku, zatopionego przez hitlerowski okręt podwodny w czasie drugiej wojny światowej. We wraku znajduje się skarb oceniany na 50 milionów dolarów.
 • Nurkowanie
  Gwałtowne zmiany środowiska w trakcie wakacji często prowadzą do spadku odporności i rozwoju infekcji. Problemem mogą okazać się również zaburzenia barofunkcji zatok, które są efektem zmian ciśnienia w trakcie lotu samolotowego lub przy nurkowaniu. Szczególnie narażone na to zaburzenie są osoby z krzywą przegrodą nosową, dlatego przed wyjazdem na urlop warto skonsultować się z otolaryngologiem.