• nurek nurkowie
  Największy i najgłębszy basen do nurkowania na świecie "Deepspot" - bo taka jest jego nazwa - powstaje pod Warszawą. Otwarcie zapowiedziano jeszcze w tym roku.
 • Zalew Zakrzówek pod Krakowem
  Czy by nurkować, trzeba planować dalekie zagraniczne wakacje nad ciepłym morzem? Oczywiście można, ale wcale nie jest to konieczne, by spróbować swoich sił w eksplorowaniu podwodnych głębin. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani z powodzeniem znajdą świetne miejsca do nurkowania... w Polsce!
 • Nurkowanie
  Od dawna myślisz o tym, żeby na własne oczy zobaczyć podwodny świat i podczas najbliższego urlopu planujesz wreszcie to marzenie zrealizować? Nim wyruszysz na podbój raf koralowych dowiedz się, jak nurkowanie może wpłynąć na twój organizm i odpowiednio przygotuj się na ewentualne niedogodności. Sprawdź też, czy nie cierpisz na dolegliwości, które mogłyby uniemożliwić ci zostanie nurkiem.
 • Snorkeling
  Nie każdy ma czas, by robić pełny kurs nurkowy. To wcale nie znaczy, że trzeba rezygnować z niesamowitych podwodnych widoków. Zawsze pozostaje snorkeling, czyli nurkowanie z rurką, które staje się coraz popularniejszym sportem wodnym. Stanowi alternatywę dla tych, którzy nie mają odwagi na głębsze nurkowanie. Gdzie najlepiej jest je uprawiać? Oto rejony, które polecamy waszej uwadze.
 • Nurkowanie
  Smutna jesienna pogoda i perspektywa zimy mogą wprawić w zły nastrój niemal każdego. Na szczęście istnieje sposób na ucieczkę od tej uciążliwej, corocznej chandry – ucieczka w magiczny podwodny świat. Już o kilka godzin lotu oddalone są wybrzeża, gdzie woda zawsze jest ciepła, przejrzysta i zachęcająca, więc nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i zaplanuj swoje wakacje.
 • Grüner See
  Każdego roku, woda z topniejącego w górach śniegu, zalewa okoliczne tereny tworząc raj dla miłośników nurkowania. Niezwykłe zdjęcia z podwodnego parku w Austrii (Tragoess) nakręcił nurek Marc Henauer. Zobacz galerię!
 • Subwing
  Subwing to idealny gadżet dla tych, którym tradycyjne nurkowanie z fajką już nie wystarcza. Norweski wynalazca Simon Sivertsen promuje swój nowy produkt. Oto zabawka, która już niebawem podbije egzotyczne kurorty!
 • Mar Sem Fim
  Statek badawczy Mar Sem Fim zatonął kilka lat temu w wodach Antarktydy. Pozostawiony na głębokości 9 metrów wrak przyciąga dziś pasjonatów nurkowania, którzy są w stanie zaryzykować wiele, by zrobić kilka niezwykłych zdjęć… Zobacz galerię!
 • Nurkowanie w Marsa Alam
  Bajeczne rafy koralowe, mieniące się barwami ławice egzotycznych ryb, tajemnicze zatopione wraki… Ciebie też kusi podwodny świat? Uwaga – jeśli masz krzywą przegrodę nosową albo kłopoty z zatokami, dwa razu się zastanów, zanim zdecydujesz się zejść nawet kilka metrów pod wodę. Lepiej najpierw sprawdź, czy twoje dolegliwości nie dyskwalifikują cię jako nurka.
 • Kinga Rusin i Karolina Ferenstein-Kraśko razem na wakacjach
  Kinga Rusin i Karolina Ferenstain-Kraśko wybrały się na wakacje w damskim gronie. Panie wypoczywają na Malediwach, ale nie spędzają czasu wyłącznie na leniuchowaniu i plotkach.