• Krew
  Pierwsze objawy nowotworów krwi to ogólne pogorszenie się stanu zdrowia, które są często bagatelizowane. Jednak białaczka nie jest wyrokiem. Dzięki dawcom komórek macierzystych choroba w wielu przypadkach jest całkowicie uleczalna.
 • Kobieta chora na nowotwór
  Jedyną szansą na pełne wyleczenie chorego na białaczkę jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Inne metody mogą doprowadzić do remisji choroby (co nie zawsze gwarantuje jej trwałość), a ich celem jest przedłużenie życia i utrzymanie dobrego stanu ogólnego pacjenta.
 • Kobieta chora na raka
  Na przewlekłą białaczkę limfocytową (PBL) chorują głównie ludzie starsi, po 65. roku życia, choć zdarzają się pacjenci również w średnim wieku - powiedziała PAP hematolog Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. Iwona Hus.
 • Dziecko z nowotworem
  Rośnie liczba zachorowań na nowotwory u dzieci na Warmii i Mazurach. W 2015 r. w regionie zdiagnozowano 34 zachorowania na nowotwory u dzieci. W tym roku do końca października w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie już 45 zachorowań - podają specjaliści.