• Antoni Macierewicz
  Polska i USA wypracują wspólny plan rozwoju obrony przeciwrakietowej i rakietowej. Ministrowie obrony obu krajów będą też ze sobą bezpośrednio współpracować - zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz, który spotkał się z ministrem obrony USA Jamesem Mattisem.
 • Mobilna wyrzutnia rakiet Iskander
  Rozmieszczenie przez Rosję systemu S-400 i rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim destabilizuje bezpieczeństwo w Europie - oświadczył w poniedziałek Departament Stanu USA, odnosząc się do wypowiedzi przedstawiciela izby wyższej parlamentu Rosji.
 • Wmurowania kamienia węgielnego pod budowę instalacji obrony przeciwrakietowej w Redzikowie
  Rosjanie nie rozumieją współczesnego świata i tego, że każde państwo ma prawo do obrony; właśnie dlatego będziemy oczekiwali, że szczyt NATO zdecyduje o trwałej obecności wojsk Sojuszu w Polsce - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.
 • Andrzej Duda w Redzikowie
  System obrony przeciwrakietowej wzmocni także bezpieczeństwo Polski, bo będzie stałym elementem infrastruktury NATO w naszym kraju - powiedział w piątek w Redzikowie prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, długo czekaliśmy, aby NATO weszło do Polski, i właśnie dzisiaj się to dzieje.
 • Antoni Macierewicz
  W tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej nie wyda kilkuset milionów złotych z pieniędzy przeznaczonych na przebudowę wojska - nie podpisano choćby kontraktu na śmigłowce czy modernizację czołgów. A to dopiero początek zmian - eksperci twierdzą, że program modernizacyjny, zaplanowany przez poprzedni gabinet zostanie zmieniony, ze względu na nową sytuację w naszym regionie.
 • Clinton obiecuje: Żołnierze USA na stałe w Polsce
  Na spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim w czwartek w Waszyngtonie sekretarz stanu USA Hillary Clinton potwierdziła plany obecności wojsk amerykańskich w Polsce - w tym oddziału lotniczego i elementów obrony antyrakietowej.