• Kobieta ogląda się w lustrze
  Dlaczego kobiety są bardziej narażone na obrzęki?
 • Pod wpływem rozwoju technologii w medycynie estetycznej nietrudno o nowości, o których mówi się jedynie w superlatywach. Mimo wszystko nie słabnie popyt na technologie sprawdzone i przy tym skuteczne, których obecność na rynku nie jest niczym zagrożona. Od wielu sezonów rekordy popularności bije zabieg Icoone. O jego zaletach opowiadają specjaliści z Kliniki La Perla.
 • Noga w gipsie
  Można spaść ze schodów i nabawić się jedynie stłuczenia albo potknąć się o krawężnik i złamać nogę. Niekiedy trudno jest ocenić, czy uraz jest błahy i nie wymaga interwencji lekarza, czy może potrzebna jest szybka pomoc. Warto znać objawy najczęstszych kontuzji i wiedzieć, jak z nimi postępować.
 • Zawał serca
  Leczenie dny moczanowej uśmierza bóle stawów, ale pozwala również zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu – powiedział PAP prof. Artur Mamcarz z III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Badanie u lekarza
  Zwiększona aktywność fizyczna podczas ciepłych dni, sprzyja powstawaniu różnego rodzaju urazów. Niezwykle łatwo o stłuczenia, naciągnięcia mięśni czy też skręcenie kostki. Jak poradzić sobie z obrażeniami? Prostą metodą jest zastosowanie gorących lub zimnych okładów.
 • Ból nogi
  Lekarze zajmujący się obrzękami kończyn coraz częściej przepisują rajstopy, podkolanówki, pończochy lub specjalne rękawy dopasowane dokładnie do stanu zdrowia kończyn konkretnego pacjenta. Po dokładnym mierzeniu komputer projektuje je tak, by uciskały precyzyjnie tam gdzie trzeba. Wielu chorych nie wie, że takie lecznicze produkty są już w Polsce refundowane.
 • Kontuzja kolana
  Sezon urlopowy trwa w najlepsze, dorośli odpoczywają od pracy, a najmłodsi korzystają z letniej przerwy od szkoły. Wakacje to okres, w którym bez względu na wiek, najczęściej podejmujemy aktywność fizyczną. Przyjemna temperatura i możliwość oderwania się od codziennych obowiązków, zachęca do spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych.
 • Wymaga leczenia operacyjnego, które polega na zszyciu przerwanych błon białawych otaczających ciałka jamiste
  Myślałeś, że najgorsze złamanie jakie może cie spotkać to złamane serce? Wyobraź sobie złamanie penisa… Już samo hasło wywołuje dreszcze. Mimo, że w penisie nie ma kości, to jego złamanie wcale nie jest jedynie wytworem wyobraźni.