• Imbir
  Imbir to przyprawa używana w sztuce kulinarnej od tysięcy lat. Ma on także swoje zastosowania w medycynie. Jego właściwości są nie do przecenienia. Ułatwia on trawienie, poprawia krążenie krwi i działa przeciwobrzekowo. Dlaczego jeszcze warto po niego sięgać?
 • Kobieta w ciąży
  Latem kobiety w ciąży, zwłaszcza tej zaawansowanej, stają przed wieloma wyzwaniami. Nie trudno o obrzęki stóp, osłabienie organizmu oraz problemy ze skórą. Upały zwiększają również ryzyko wystąpienia problemów żołądkowych, zatruć i omdleń. Jak przetrwać ten trudny czas i – choć w małym stopniu – zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości?
 • Kobieta ma zawał serca
  Aż 600-700 tys. Polaków cierpi na niewydolność serca; w którymś momencie życia wystąpi ona u jednej na pięć osób. Koszty leczenia sięgają 1,7 mld zł rocznie – wynika z tegorocznego raportu Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 • Jabłka
  Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci potrzebny. Jabłka to wyjątkowe owoce, które są dostępne cały rok. Oprócz wyjątkowego smaku skrywają w sobie mnóstwo dobra dla naszego zdrowia. Zawarty w jabłkach wapń wzmacnia zęby, włosy oraz paznokcie. Owoc ma też działanie moczopędne, dzięki czemu może zmniejszać obrzęk nóg.
 • Kobieta w ciąży masuje stopę
  Ciąża nie ogranicza się wyłącznie do powiększającego brzuszka. Dodatkowe kilogramy to ciężar, który noszą stopy przyszłych mam przez kilka miesięcy. Poznaj cztery dolegliwości stóp w ciąży - dowiedz się, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić.
 • Buty na wysokim obcasie
  Statystyczna Polka zakłada buty na obcasach trzy - cztery razy w tygodniu, a jej ulubiona wysokość buta to 7 centymetrów. Po całym dniu większość z nich odczuwa bolesność nóg, ale tylko jedna czwarta konsultuje to z lekarzem, obawiając się żylaków. Dlaczego kobiety lekceważą objawy i ryzykują własnym zdrowiem?