• Adam Hofman
  Marsz "Obudź się Polsko" nie mógł przejść bez echa. Ostrych słów używał na radiowej antenie Adam Hofman. Najpierw zaatakował TVP, a potem zwrócił się do Roberta Biedronia słowami: Dla pana demokracją są tylko geje z gołą pupą biegający po ulicy
 • Solidarna Polska
  Przyszliśmy upomnieć się o sprawiedliwość społeczną, prawdę i wolność; na pewno zwyciężymy - powiedział w sobotę lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podczas wiecu przed pomnikiem Państwa Podziemnego obok Sejmu. Wiec poprzedził marsz "Obudź się Polsko!".
 • Lech Wałęsa
  Lech Wałęsa uważa, że warszawski marsz "Obudź się Polsko" ma charakter antydemokratyczny, bo "nie uwzględnia tego, że większość jest w innym miejscu; większość popiera premiera i ten układ".
 • Kto odprawi mszę przed planowanym przez PiS na 29 września marszem "Obudź się, Polsko"? Organizator manifestacji, poseł Andrzej Jaworski, przyznaje, że liczył, iż będzie to jeden z biskupów pomocniczych. Ale kardynał Kazimierz Nycz wysyła "zaledwie" proboszcza. Na wieść o tym szef mającej wziąć udział w marszu Solidarności "o mało nie spadł z krzesła".
 • Rafał Grupiński
  Szef klubu parlamentarnego PO broni prezydenckiego doradcę prof. Tomasza Nałęcza. Rafał Grupiński uważa, że hasło marszu PiS "Obudź się Polsko" wprost nawiązuje do hitlerowskiego "Deutschland Erwache".