• Bronisław Erlich
  Ksiądz w lokalnej parafii miał tylko formularze aktów zgonu, a nie metryk urodzenia. Ciężko to było wytłumaczyć niemieckiemu żandarmowi. Bo jak powiedzieć takiemu chłopu z Hamburga: "no wie pan, nie było formularzy aktu urodzenia, to wypisano mi go na wzorze aktu zgonu". Szwagier Urbanowicza znalazł rozwiązanie – przekreślił słowo "zgonu" siedmioma kreskami pod linijkę i napisał odręcznie "urodzenia" – mówi "DGP" Ocalony Bronisław Erlich.
 • Komandosi w ogniu, "Ocalony" na DVD
  Marcus Luttrell przeżyje ten film jako jedyny. Nie jest to spoiler, mówi nam o tym zarówno tytuł oryginalny, jak i jego polskie tłumaczenie. Głośny "Ocalony" ("Lone Survivor") właśnie ukazał się na płytach DVD.
 • Tadeusz Różewicz
  Tadeusz Różewicz, wybitny poeta, dramaturg i laureat wielu nagród literackich nie żyje. Informację o jego śmierci przekazał wrocławski magistrat. Informację o jego śmierci przekazał wrocławski magistrat.
 • Mark Wahlberg w filmie "Ocalony"
  Odwzorowane z dbałością o realizm sceny akcji są w "Ocalonym" Petera Berga najwyższej próby i choćby tylko dla nich warto się filmem zainteresować.
 • "Ocalony" – opowieść o niesłychanym męstwie, wytrwałości i silne braterskiej więzi łączącej czterech żołnierzy
  Na tle rozliczeniowego kina wojennego biorącego na swoje barki niełatwe przecież zadanie rozpisania bilansu – także moralnego – działań militarnych prowadzonych przez amerykańskie siły zbrojne po wydarzeniach z jedenastego września 2001 roku, "Ocalony" może wydać się filmem archaicznym i wstecznym.