• Opady śniegu i deszczu
  Niedziela była jednym z ostatnich dni ciepłej złotej jesieni. Od dzisiaj pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Poranki będą mroźne i pochmurne, a to wszystko za sprawą niżu Jarosław.
 • Ciemne chmury nad jednym z moskiewskich osiedli
   Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Jedynie Europa Północna znajdzie się pod wpływem niżów znad Islandii i zachodniej Rosji, którym będą towarzyszyć fronty atmosferyczne. Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.
 • Jak informuje IMGW północno-wschodnia oraz częściowo środkowa Europa jest pod wpływem rozległego niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Jeziora Onega. Nad resztą kontynentu dominują wyże, tylko w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego znajdują się płytkie niże. Polska jest na skraju wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich, w powietrzu polarnym morskim, tylko na krańcach południowych zaznacza się obecność frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Jeziora Onega.
 • Upał
  Jak informuje IMGW, Skandynawia i wschodnia Europa będą w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej wraz z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Danią. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Krańce wschodnie i południowe pozostaną w obszarze lekko obniżonego ciśnienia i zaznaczać się tam będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Botnickiej. Nad przeważający obszar kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną w zasięgu powietrza zwrotnikowego.
 • termometr
  Początek majówki będzie dość pogodny i umiarkowanie ciepły, w piątek będzie deszczowo, a w sobotę i niedzielę czeka nas ochłodzenie - informuje w poniedziałkowym komunikacie IMGW.
 • Spacer brzegiem morza
  Według prognoz w najbliższy weekend czeka nas ochłodzenie: temperatura w niedzielę będzie nawet o 10 stopni niższa niż w piątek. Nagłe zmiany pogody u niektórych mogą powodować m.in. bóle głowy, nadmierną senność, ból stawów, czasami apatię.
 • Deszcz wiosną
  IMGW podaje, że w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nastąpi zdecydowane ocieplenie, które ominie jedynie województwa północne. W niedzielę wielkanocną będzie trzeba liczyć się z ochłodzeniem oraz z opadami deszczu, a miejscami nawet deszczu ze śniegiem i śniegu.
 • Zimowa droga
  Kto liczył na ciepłą jesień, będzie bardzo rozczarowany. Według meteorologów najbliższe dni przyniosą ochłodzenie. Spadnie też śnieg i śnieg z deszczem.
 • Wraca ocieplenie, ale na krótko
  Najbliższe dni przyniosą ocieplenie. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - temperatura powietrza będzie się z dnia na dzień zwiększać, ale do końca tygodnia pojawią się też pewnie gwałtowne opady.
 • Ulewny deszcz
  Zbliża się załamanie pogody. Od północnego-zachodu nadciąga front atmosferyczny, którzy przyniesie ochłodzenie, burze z gradem i opady deszczu - zapowiada dyżurny synoptyk IMiGW Grażyna Dąbrowska.