• Para w łóżku
  Brak ochoty na seks to problem, który niejednokrotnie spędza sen z powiek zarówno kobietom jak i mężczyznom. Według badań, aktywność seksualna Polaków regularnie spada. Przemęczenie, stres, niezdrowy styl życia to tylko niektóre przyczyny braku ochoty na igraszki w łóżku. Od czego zależy libido i jak je rozbudzić, o tym rozmawiamy z mgr Aleksandrą Jodko-Modlińską, psycholog kliniczną i seksuolog z Kliniki Invicta w Warszawie.
 • Całująca się para
  - Brak lub utrata potrzeb seksualnych to jest najczęstsza dysfunkcja seksualna u kobiet - powiedziała Monika Staruch. Czym to może być spowodowane?
 • Jak podnieść libido?
  Seksowna bielizna, gadżety erotyczne, tabletki na potencję, kawa? Afrodyzjaki zwiększające ochotę na seks zadziałają tylko przez chwilę. Nasze libido najbardziej osłabia stres, zła dieta i leki, dlatego jeśli nie zadbamy o swoją kondycję psychofizyczną i dietę, wszelkie doraźne rozwiązania na dłuższą metę się nie sprawdzą – mówią eksperci.
 • Problemy w łóżku
  Co wpływa na mniejszą aktywność seksualną kobiet? A co jest tego powodem u mężczyzn?
 • Kiedy czas na menopauzę?
  Są objawy, których kobieta raczej nie powinna ignorować. Oprócz braku ochoty na seks i bólu stawów, zaniepokoić mogą ją częste infekcje intymne. Co może to oznaczać?
 • Para w łóżku
  Nie układa wam się życie seksualne, bo w łóżku nie iskrzy? Zanim sięgniecie po farmaceutyki na lepsze libido, wypróbuj inny sposób. Jego skuteczność została udowodniona w badaniu naukowym.
 • Problemy w łóżku
  Osłabienie popędu seksualnego to w opinii kobiet najczęstszy skutek uboczny stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jednocześnie eksperci podkreślają, że spadek libido jest wskazaniem do zmiany przyjmowanych dotychczas pigułek. Zwłaszcza, że na polskim rynku dostępne są już tabletki antykoncepcyjne, które nie wykazują negatywnego wpływu na libido kobiety, co potwierdzają badania naukowe.
 • Czy seks po porodzie jest inny?
  Partnerzy, którym urodziło się dziecko, często doświadczają zmian w swojej seksualności. Nie zawsze dotyczą one jedynie czynników biologicznych czy medycznych związanych z faktem narodzin, ale także psychologicznych i społecznych.