• Krew
  Na całym świecie jest już ponad 36 mln potencjalnych dawców szpiku, a ich liczba rośnie – informuje światowa organizacja zrzeszająca rejestry dawców (WMDA). W polskiej bazie zarejestrowanych jest ponad 1,6 mln. 26 października obchodzony jest Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.
 • Krew
  W naszym kraju zarejestrowanych jest niemal 1,7 mln potencjalnych dawców szpiku – pod tym kątem Polska plasuje się na miejscu trzecim w Europie i szóstym na świecie. Wielu z nas nie podejmuje jednak decyzji o wypełnieniu deklaracji ze względu na wciąż żywe mity dotyczące procedury oddawania szpiku.
 • Probówki z krwią
  Co 3 Polak sądzi, że metodą pobrania szpiku jest… punkcja kręgosłupa. Takie są wyniki badania TNS Polska dla Fundacji DKMS „Nowotwory krwi i idea dawstwa szpiku i komórek macierzystych oczami Polaków”. A to mit!
 • Karol chory na białaczkę
  Dziewięcioletni Karol pokonał sepsę, wygrał z białaczką limfoblastyczną, teraz po raz trzeci walczy o życie - tym razem z ostrą białaczką szpikową. W tych zmaganiach potrzebuje pomocy bliźniaka genetycznego.
 • Beata Łanowy: To jest taka mała cząstka nas, a może uratować komuś życie
  Dla niektórych chorych na białaczkę jedyną nadzieją na wyzdrowienie jest przeszczep. Do tej grupy należała Bogusława Gajda. Dawcą szpiku dla niej została Beata Łanowy.
 • Krew
  Osoby, które chcą zarejestrować się w bazie dawców szpiku, powinny przemyśleć decyzję, aby nie wycofywały się, gdy ich pomoc okaże się potrzebna, co odbiera chorym nadzieję na wyleczenie – apelowali w Kielcach lekarze i dawcy.
 • Probówki z krwią
  Do 28,5 mln zwiększyła się liczba potencjalnych dawców szpiku kostnego na świecie i wkrótce przekroczy 30 mln – informuje światowa organizacja zrzeszająca rejestry dawców WMDA z okazji obchodzonego 17 września Światowego Dnia Dawcy Szpiku.
 • Mężczyzna oddaje krew
  W Polsce wciąż jest wielu chorych na białaczkę, dla których nie znaleziono "bliźniaka" genetycznego wśród 26 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Dlatego im więcej ich w naszej bazie tym większa szansa na uratowanie komuś życia podkreślała na specjalnej konferencji prasowej w Nowym Sączu Agnieszka Mroczek z Fundacji DKMS Polska.
 • Krew do analizy
  Wystarczy oddać próbkę krwi i wypełnić ankietę, aby zostać kandydatem na dawcę szpiku. Na całym świecie zarejestrowało się ponad 25 milionów osób, w tym 750 tysięcy w Polsce, które chcą oddać cząstkę siebie, aby ratować chorych na nowotwory krwi.
 • Pacjent pod kroplówką
  25 milionów na świecie, w tym 750 tysięcy osób w Polsce jest zarejestrowanych w bazach dawców szpiku. Dzięki ofiarności i przeszczepieniu komórek krwiotwórczych mogą oni uratować życie chorym na różne nowotwory.