• Sąd
  Sprawą dziewczynki, którą w noc sylwestrową 2015/2016 pracownicy norweskiego urzędu ds. dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym z powodu rzekomego alkoholizmu rodziców, jeszcze raz zajmie się sąd w Tarnowie (Małopolskie). Matka dziecka zarzuca urzędnikom przekroczenie uprawnień.
 • Skandal pedofilski w kościele
  Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy Agata Diduszko-Zyglewska przyznała, że biuro prawne przygotowuje poprawkę uchwały ws. odebrania honorowego obywatelstwa. Odebranie tego tytułu miałoby dotyczyć abp. Henryka Hosera i Sławoja Leszka Głódzia, który - jak powiedziała Diduszko-Zyglewska - mieliby tuszować przypadki pedofilii w Kościele.
 • Andrzej Duda
  Mimo, że posiada listę osób "co do których istnieją uzasadnione wątpliwości w kwestii zasadności posiadania przez nich Orderu", Andrzej Duda nie potrafi o tym zdecydować.
 • Bartłomiej Misiewicz
  Były szef gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza i były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz stracił prawo jazdy na 3 miesiące. "Wiedzieliśmy, iż lubi się zabawić, ale nie wiedzieliśmy, że lubi też depnąć" - pisze tygodnik "Do Rzeczy".
 • Sztafeta Jamajki
  Sztafeta Jamajki 4x100 m z Usainem Boltem, po wykryciu dopingu u Nesty Cartera, straciła złoty medal igrzysk Pekin 2008 - poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
 • Pułkownik Adam Mazguła
  Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zadecydował o odebraniu Medalu "Pro Patria" Adamowi Mazgule - poinformował w sobotę PAP p.o. szefa urzędu Jan Józef Kasprzyk. Decyzja została podjęta m.in. w związku z wypowiedziami Mazguły na temat stanu wojennego.
 • Pan Wojciech ze swoimi dziećmi w ich mieszkaniu w Łodzi
  Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia zmienił w piątek swe wcześniejsze postanowienie o odebraniu sześciorga dzieci mężczyźnie bytującemu z rodziną w trudnych warunkach socjalnych i umieszczeniu ich w pieczy zastępczej. Poddał władzę rodzicielską nadzorowi kuratora.
 • Jeśli jesteś matką Polką, nie możesz liczyć na to, że ktoś się za tobą ujmie. Gdybyś wyszła za Araba, wszyscy by wiedzieli, żeś choć głupia (kto się wiąże z obcą kulturą), masz przechlapane i trzeba ci pomóc. Ale jeśli twoim mężem jest Francuz, przedstawiciel Wyższej Cywilizacji, nie masz racji na wejściu. – Mogę jej nie mieć, ale chcę odzyskać dzieci. I wiarę w to, że jako matka Polka mam prawa. I moje państwo stanie w mojej obronie – mówi Katarzyna Martin.
 • Dzieci Bajkowskich wracają do domu. Krakowski sąd przystał na wniosek rodziców, aby na czas postępowania w sprawie przemocy w rodzinie mogły przebywać w domu.