• Kret europejski
  Paleniska, pozostałości pieców, jam zasobowych i dołków posłupowych, które niegdyś utrzymywały konstrukcje - odkryli archeolodzy w Sacharewie obok Hajnówki w Puszczy Białowieskiej. Na relikty osady sprzed 2 tys. lat natrafiono dzięki... pracy kretów.
 • Rafał Woś
  W teorii wielbimy kreatywność i nieszablonowe myślenie. W praktyce tępimy je jednak metodycznie i bezwzględnie. Dlatego kształcimy zastępy nudnych przewidywalnych karierowiczów. Takie przesłanie płynie z ostatniego artykułu noblowskiego ekonomisty Jamesa Heckmana (nagrodę dostał w 2000 r.) oraz jego doktoranta z Uniwersytetu Chicagowskiego Sidhartha Moktana.
 • Czekolada
  Odkrycia archeologiczne na półwyspie Jukatan, w Meksyku wskazują, że starożytni Majowie mogli używać czekolady jako przyprawy.
 • Amerykańscy naukowcy opracowali proste urządzenie o kształcie giętkiej bransoletki, które wykaże stan zdrowia właściciela
  Naukowcy i inżynierowie z USA opracowali proste urządzenie o kształcie giętkiej bransoletki, określające na podstawie aktywności właściciela jego tryb życia i stan zdrowia. Dane z bransoletki są wyświetlane w specjalnym oprogramowaniu na smartfonie.
 • I ty możesz odkryć planetę
  Każdy może zyskać uznanie astronomów i poczuć się jak prawdziwy, kosmiczny odkrywca . Dzięki nowemu projektowi będzie można samemu przeszukiwać zdjęcia z kosmosu i odnaleźć nowe, nieznane planety.