• Zmywarka Miele
  Internet Rzeczy coraz śmielej wkracza do sprzętu AGD. Mamy więc piekarnik, który może stać się ekranem do wideo rozmów czy pralkę sterowaną głosem. Inni producenci t zmieniają zaś funkcje czy menu sprzętu, by coraz łatwiej to wszystko było opanować. Oto, co pokazano na największych targach elektroniki użytkowej w Europie - berlińskich IFA.
 • Dyson V6 Total Clean
  Firma Dyson znana jest z nietypowych wersji tradycyjnych sprzętów domowych - to oni choćby wymyślili biurkowy wentylator bez śmigieł. Teraz opracowali nowy model ręcznego odkurzacza, który nie wymaga żadnych kabli. Oto, co potrafi Dyson V6 Total Clean.
 • Za parę lat może się okazać, że jabłka będące naszym hitem eksportowym nie są już jabłkami, bo są za mało okrągłe, a kiełbasa może nosić taką nazwę tylko wówczas, gdy będzie miała odpowiednią długość i szerokość oraz kolor. Tak bowiem może zadecydować Unia Europejska, która coraz śmielej ingeruje w to, co i jak ma być produkowane na jej terenie, co może być sprowadzane oraz sprzedawane.
 • Odkurzacz wspinaczkowy
  Grupa studentów ze stanu Utah zaprezentowała projekt plecaka dla "człowieka–odkurzacza". Pomysł na tyle spodobał się amerykańskim siłom powietrznym, że są w stanie wydać 100 tys. dolarów na jego ulepszenie.
 • Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański
  Katarzyna Skrzynecka właśnie została mamą. Udzieliła ostatnio obszernego wywiadu jednemu z kolorowych magazynów, a tymczasem jej były mąż Zbigniew Urbański zajął się zupełnie inną działalnością. Co u niego słychać?
 • Szyja dinozaura była niczym rura od odkurzacza
  Od dawna naukowcy zastanawiali się, jak olbrzymie roślinożerne dinozaury, zwane zauropodami, radziły sobie ze swoimi długimi szyjami. Okazuje się, że ich szyje funkcjonowały niczym rura odkurzacza - informuje serwis Discovery.