• Pieniądze i samochód
  Przedsiębiorcy bardziej opłaci się używać auta zięcia albo teściów niż kupić swoje, jeżeli nie chce go wprowadzić do ewidencji środków trwałych – wynika ze zmian uchwalonych przez Sejm.
 • samochód
  Do kosztów podatkowych będzie można odliczać raty leasingowe tylko do łącznej kwoty 150 tys. zł. Ponadto istnieje ryzyko, że osoby wykorzystujące auta do celów mieszanych, odliczą tylko połowę zapłaconych rat.
 • Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński
  Nagrody mają oddać, ale zupełnie stratni nie będą. Wszystko za sprawą szczególnych przepisów podatkowych umożliwiających odliczenie od podstawy opodatkowania darowizny na "kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą", czyli np. Caritas - informuje TVN24 BiS.
 • Posiedzenie rządu Beaty Szydło
  Najwcześniej po pierwszym listopada poznamy założenia podatku jednolitego. Na zapleczu rządu trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami. Ostatnio uchwalone ustawy o połączeniu baz danych ZUS i urzędów skarbowych mają ułatwić przygotowanie prognoz na temat skutków wprowadzenia planu Beaty Szydło. Zebraliśmy dostępne na dziś informacje na temat tego, jak będzie wyglądał nowy system. W naszej analizie wskazujemy również na potencjalne pułapki, które mogą położyć reformę.
 • Złotówki
  Nowy jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską miałby znieść dotychczasowe odliczenia. Ale jednocześnie specjalny sposób wyliczania jego stawki rekompensowałby ich brak.
 • mężczyzna jedzie kieruje kierownica samochód
  Podatkiem od środków transportowych trzeba obciążyć wszystkie pojazdy poniżej 3,5 tony zarejestrowane jako ciężarowe. A także karetki pogotowia i inne auta specjalne – orzekły samorządy. I już liczą pieniądze, jakie dostaną