• Samochód
  Potwierdziły się nasze doniesienia, że rat leasingowych od samochodu osobowego nie będzie już można zaliczać do kosztów podatkowych w całości, ale do limitu 150 tys. zł. Ministerstwo Finansów opublikowało wczoraj komunikat w tej sprawie.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT
  Mimo prawomocnego wyroku uchylającego interpretację podatkową resort finansów nie zmienia zdania. Według ministerstwa po zawieszeniu działalności gospodarczej preferencja się nie należy.
 • Urząd Stanu Cywilnego
  Od stycznia szybkie uzyskanie zaświadczenia z urzędu stanu cywilnego może graniczyć z cudem. Jeśli mamy tam coś do załatwienia, lepiej zróbmy to w grudniu.
 • Minister Administracji Michał Boni chce, aby od stycznia 2015 roku Fundusz Kościelny został zastąpiony dobrowolnym odpisem podatkowym. Polacy mieliby możliwość przekazywania kościołom 0,5 procent ze swego podatku. Kościół katolicki przyjmuje ofertę rządu. Kościoły mniejszościowe przestrzegają przed pochopnym przyjmowaniem nowelizacji.
 • Msza w kościele - zdjęcie ilustracyjne
  Zamiast Funduszu Kościelnego - odpis od podatku dochodowego. Od 2014 roku wierni mieliby przekazywać 0,5 procent podatku dochodowego na kościoły i związku wyznaniowe. Takie ustalenia zapadły podczas spotkania ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego z kardynałem Kazimierzem Nyczem.
 • Janusz Palikot
  Ruch Palikota chce zmienić zasady finansowania partii politycznych. Zdaniem posłów tego ugrupowania, zamiast wyciągać pieniądze z budżetu obywatele mogliby przeznaczyć 1 proc. podatku na polityków.