• Praca w biurze
  Kiedy Rafał Książek, przedsiębiorca z Piaseczna, ogłosił, że w powiecie o bardzo wysokim poziomie bezrobocia chce otworzyć zakład, sądził, że na jedno z 15 nowo tworzonych miejsc pracy będzie przypadać kilku chętnych do podjęcia zatrudnienia. Na spotkanie z nim zorganizowane przez publiczny pośredniak przyszły tylko trzy osoby. Przy czym dwie w ogóle nie były zainteresowane jego ofertą. Pojawiły się, bo w przeciwnym razie zostałyby wykreślone z rejestru bezrobotnych.
 • Kobieta szuka pracy
  Bezrobotni nie decydują się na śmieciowe oferty. Wybierają szarą strefę. 
 • Fabryka Opla w Gliwicach
  Zupełnie nowy samochód i nowe miejsca pracy! General Motors Manufacturing Poland poszukuje ludzi do pracy w fabryce w Gliwicach. Już od stycznia 2015 roku będą oni częścią załogi produkującej nową generację opla astry.
 • Urzędniczka podpisuje dokument
  W najbliższych sześciu latach liczba zatrudnionych zwiększy się o 185 tys. Na dziesięć zawodów, w których zajęcie ma najwięcej osób, w przypadku ośmiu nie trzeba będzie świadectwa ukończenia wyższej uczelni.
 • Neon nocnego klubu - zdjęcie ilustracyjne
  Na stronie internetowej warszawskiego pośredniaka pojawiło się ogłoszenie przedsiębiorcy, który szuka do pracy tancerki w nocnym klubie, która jednocześnie byłaby panią do towarzystwa - informuje "Rzeczpospolita". W czym zatem pośredniczą urzędnicy? Tak się tłumaczą...
 • Ma od 55 do 64 lat, średnie wykształcenie i jest kobietą - oto podstawowy profil pracownika, który najdłużej szuka pracy. By znaleźć nowe zatrudnienie, potrzebuje nieraz nawet ponad roku. Lepiej radzą sobie np. absolwenci szkół zawodowych.
 • Szukanie pracy potraktuj jak... pracę
  Już od dłuższego czasu szukasz pracy, ale efektów wciąż brak? Rozsyłasz CV i wertujesz oferty pracy, ale na nic się to zdaje? Twój największy wróg to pasywna postawa i negatywne nastawienie. Specjaliści radzą: pamiętaj, że to Ty musisz znaleźć zatrudnienie, a nie ono Ciebie!