• osiedle mieszkaniowe mieszkania bloki
  Jak wynika z najnowszych statystyk GUS, rynek pierwotny w Polsce zaliczył rekordowe pierwsze półrocze pod względem liczby oddanych do użytku mieszkań. Tymczasem wskaźniki dotyczące bieżącej i przyszłej podaży, w połączeniu z sytuacją na rynku gruntów i usług wykonawczych, stanowią jasny sygnał: ofert będzie sukcesywnie ubywać, a ceny mieszkań mogą jeszcze wzrosnąć.
 • Leżaki na brzegu morza
  Sezon wakacyjny lato 2018 był niezwykle udany dla klientów biur podróży. Oferty last minute były wówczas bardzo korzystne, ponieważ można było znaleźć świetne hotele, rezerwując wszystko w bardzo krótkim odstępie czasu i płacąc zaskakująco niskie kwoty. Zdarzało się również, że wycieczki last minute były tańsze od wyjazdów rezerwowanych z dużym wyprzedzeniem (first minute). Sezon wakacyjny 2019 trwa w najlepsze, wygląda jednak na to, że o tak korzystnych ofertach na podróże rezerwowane z krótkim wyprzedzeniem, jak rok wcześniej możemy tylko pomarzyć. Co stało się z last minute?
 • Wizualizacja kanału
  Siedem ofert wpłynęło w przetargu na wykonanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną - poinformował Urząd Morski w Gdyni.
 • Kalkuta
  Smog, slumsy, sterty śmieci, a często także duża przestępczość i handel narkotykami - to codzienność najbrzydszych miast świata. Czy mimo wszystko warto je odwiedzić i jak przygotować się do ewentualnego wyjazdu?
 • urzędnik, dokumenty
  Aplikacja na telefon i elektroniczna platforma rekrutacyjna mają być lekiem na wakaty w administracji. Związkowcy uważają, że to tylko gadżet i bez realnych podwyżek problem będzie się pogłębiać
 • samolot
  Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Święta to wolnych kilka dni i dobra okazja, żeby wyskoczyć zagranicę. Gdzie wybrać się w podróż?
 • Dom we Francji/zdjęcia ilustracyjne
  Małżeństwo, które jest właścicielem luksusowego pensjonatu we Francji, wystawiło go na sprzedaż. I... zorganizowało nietypowy konkurs.
 • mieszkanie
  Długookresowy i wyraźny wzrost cen mieszkań zawsze jest czynnikiem zachęcającym do odsprzedaży "M" wcześniej kupionego w celach typowo inwestycyjnych. Można sądzić, że pod wpływem doniesień z rynku mieszkaniowego, spora część inwestorów obecnie bierze pod uwagę sprzedaż lokalu. Właśnie dlatego eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili sprawdzić, ile w przypadku odsprzedaży typowego mieszkania mogłaby zarobić osoba, która kupiła taki lokal dwa lata wcześniej.
 • Świętowanie Sylwestra to dla wielu magiczne doświadczenie, które chce się celebrować w wyjątkowym miejscu. Szczególnie city trips w tym okresie cieszą się ogromną popularnością, dlatego HomeToGo, największa porównywarka obiektów noclegowych, postanowiła sprawdzić, ile w tym roku kosztuje sylwester w europejskich stolicach.
 • Pokojówka
  Wyszukiwarka noclegów miała wprowadzać w błąd – "na pierwszych miejscach Trivago wyświetlał oferty, za które dostawał najwięcej pieniędzy z tytułu opłat reklamowych", podaje Rp.pl.