• Prof. Dariusz Stola
   Ustawa o IPN jest niekonstytucyjna. Wielokrotnie mówiłem o tym, zanim Sejm ją uchwalił. Szkoda, że nikt mnie nie posłuchał, bo uniknęlibyśmy 30 mln wpisów w internecie "polish death camps" - powiedział m.in. w Radiu ZET, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich prof. Dariusz Stola.
 • Magdalena Ogórek
  Twitterowy wpis Magdaleny Ogórek trafił na wystawę w Muzeum Polin jako jeden z przykładów współczesnego antysemityzmu. Była kandydatka na prezydenta uważa, że to "opresyjna propaganda polityczna" i domaga się przeprosin. Do sprawy odniosło się już muzeum.
 • Brokuły chronią przed rakiem
  Wiele badań naukowych dowiodło, że dieta obfitująca w antyoksydanty zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Najwięcej przeciwutleniaczy jest zaś w świeżych warzywach i owocach. Prawdziwą bombę tych i innych substancji antyrakowych znajdziesz w zielonym koktajlu. Oto przepis.
 • Aleksander Kwaśniewski i Magdalena Ogórek
  "Głęboka postkomuna" - tak Aleksandra Kwaśniewskiego oceniła była Magdalena Ogórek w programie "W tyle wizji". Wywołało to masę złośliwych komentarzy na Twitterze. Internauci przypomnieli również byłej kandydatce SLD na prezydenta pewne wideo...
 • Jarosław Kaczyński, Magdalena Ogórek, Donald Tusk
  Kontrowersyjne, prawdziwe, oburzające? Na dziennik.pl prezentujemy wybrane cytaty polityków minionego tygodnia.
 • Magdalena Ogórek
  Czytając wywiad opublikowany w „Do Rzeczy”, trudno uwierzyć, że został przeprowadzony z byłą kandydatką SLD na prezydenta. Magdalena Ogórek ochoczo zachwala w nim zdolności polityczne prezesa PiS. Jej zdaniem Jarosław Kaczyński to „wybitny strateg” i „realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna”. Prowadzący wywiad Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika, stwierdza w pewnym momencie, że jego rozmówczyni znacznie lepiej sprawdziłaby się w roli rzeczniczki rządu niż Rafał Bochenek...
 • Ogórki
  Ogórki pod różną postacią są dostępne przez cały rok, dzięki czemu możemy cieszyć się ich właściwościami. Warzywo jest źródłem potasu, który wspomaga pracę serca oraz reguluje ciśnienie krwi. To również wyjątkowo niskokaloryczny przysmak. 100 gramów ogórka to zaledwie 12 kcal.
 • Pietruszka
  Dbając o swoją skórę najlepiej korzystać z naturalnych produktów. To one tak naprawdę zawierają najwięcej witamin i nie są kosztowne - możemy przygotować je z produktów znalezionych w ogródku. Które warzywa nadają się na domowe maseczki i okłady? Pietruszka jest doskonała na opuchliznę, łagodzi użądlenia i ukąszenia, a ogórek idealnie wybiela cerę i polecany jest osobom z trądzikiem.
 • ogórek ogórki
  Ogórki pod różną postacią są dostępne przez cały rok, dzięki czemu możemy cieszyć się ich właściwościami. Warzywo jest źródłem potasu, który wspomaga pracę serca oraz reguluje ciśnienie krwi. To również wyjątkowo niskokaloryczny przysmak. 100g ogórka to zaledwie 12 kcal.
 • Pomidory i ogórki
  Każdy z nas ma ulubione produkty, które lubi ze sobą łączyć. Pewne produkty spożywcze powinny być nawet jedzone razem nie tylko ze względu na smak, ale również wartości zdrowotne. Niestety, istnieją również takie składniki, których nigdy nie powinniśmy łączyć w jednym posiłku. Sprawdź, co jeść razem, a co osobno.