• Mahershala Ali jako Don Shirley
  Czy nominowany do pięciu Oscarów "Green Book" to tylko kolejna gładka bajka o rasizmie, nakręcona przez białych liberałów dla białych liberałów? Odpowiedź wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.
 • "Ojciec chrzestny"
  Nazwa sieci hiszpańskich pizzerii "Mafia zasiada do stołu" nie może być uznana za markę w UE, gdyż godzi w zasady porządku publicznego - orzekł w czwartek Trybunał Unii Europejskiej w Strasburgu.
 • Steven Seagal ujawnił listę swych ulubionych filmów
  Steven Seagal opowiedział o 5 najważniejszych dla niego filmach. Sympatycy gwiazdora kina akcji mogą być zaskoczeni, bowiem w zestawie zabrakło produkcji podobnych do tych, z którymi kojarzony jest aktor...
 • Jack Nicholson w "Lśnieniu"
  Choć wydawać by się mogło, że sceny, które przeszły do historii kina były przemyślane i precyzyjnie przygotowane, okazuje się, że wiele z nich nosi znamiona improwizacji. Oto zestawienie 10 kultowych scen, które powstały wyłącznie dzięki spontanicznym pomysłom aktorów.
 • Marlon Brando wraca na ekrany kin razem z "Tramwajem zwanym pożądaniem"
  Życie Marlona Brando opierało się na nieustannej konfrontacji geniuszu i szaleństwa. Znakomity aktor dał się poznać jednocześnie jako przenikliwy intelektualista i ulubieniec plotkarskich mediów.
 • 10. "Leon zawodowiec" (8.33601070950468)
  Najbardziej lubimy piosenki, które już znamy. Podobnie jest z filmami. Portal Stopklatka.pl opublikował listę 100 najlepszych obrazów wszech czasów zdaniem... swoich czytelników. Przedstawiamy te najlepsze z najlepszych, czyli złotą dziesiątkę. Zobaczcie, jak różni się od zestawień przygotowywanych przez krytyków filmowych.
 • Ryszard Kalisz kilka dni temu przywitał na świecie swojego synka, Ignasia. Polityk jest niezwykle dumny z potomka, o którym chętnie opowiada w mediach. Jego partnerka chwali go zaś za to, że dzielnie towarzyszył jej podczas porodu.
 • 1. "Zawsze będziemy mieli Paryż"
  "Zagraj to, Sam. Zagraj: "Jak mija czas", "Zatrzymajcie podejrzanych. Tych, co zwykle", "Zawsze będziemy mieli Paryż", "Ze wszystkich knajp we wszystkich miastach na całym świecie ona wchodzi akurat do mojej", "Bóg patrzy na ciebie, mała" – te teksty ze świętującej 70-lecie "Casablanki" znalazły się na liście 100 pamiętnych cytatów w historii kina Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Oto subiektywny ranking najlepszych – naszym zdaniem – sentencji, jakie zaserwowali widzom scenarzyści...
 • Radosław Majdan
  Bramkarz i były mąż Dody nie dorobił się do tej pory potomstwa. Ale to wcale nie znaczy, że nie może zostać tatą. Radosław Majdan być może zostanie ojcem chrzestnym.