• Okład, kompres
  Ratownik medyczny Ariel Szczotok opowiedział o leczniczych okładach. Kiedy stosuje się okład zimny? - Chłodzimy wszelkiego rodzaju urazy, redukujemy napięcie mięśniowe, redukujemy bóle - wyjaśnił. Na jakie dolegliwości pomaga ciepły okład?
 • Pietruszka
  Dbając o swoją skórę najlepiej korzystać z naturalnych produktów. To one tak naprawdę zawierają najwięcej witamin i nie są kosztowne - możemy przygotować je z produktów znalezionych w ogródku. Które warzywa nadają się na domowe maseczki i okłady? Pietruszka jest doskonała na opuchliznę, łagodzi użądlenia i ukąszenia, a ogórek idealnie wybiela cerę i polecany jest osobom z trądzikiem.
 • Pszczoła
  Wraz z nadejściem lata, coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Przejażdżki rowerowe, wycieczki do lasu czy na łąkę, spacery po parku – właśnie tak wygląda nasz czas wolny po pracy. Niestety, odpoczynek na łonie natury wiąże się z pewną nieprzyjemną sytuacją – możemy zostać ukąszeni przez różne owady.
 • Komary
  Lato, lato, lato czeka.... a wraz z nim komary. Te latające insekty mogą skutecznie zepsuć każdy urlop. Są dokuczliwe i trudno się przed nimi obronić. Jak wobec tego radzić sobie z bolesnymi ukąszeniami?
 • Zamiast leków
  Przyniosą ulgę, gdy ukąsi cię owad, pokonają kaca i uchronią przed chorobą lokomocyjną – niektóre produkty spożywcze bywają równie skuteczne jak leki z apteki. Przydają się, jeśli nie masz ze sobą farmaceutyków.
 • Ukąszenie meszki może wywołać silne reakcje alergiczne
  Na ślady po ugryzieniach meszek można stosować chłodne okłady z roztworu wody i octu lub sody oczyszczonej; jeśli jednak objawy będą silne, należy udać się do lekarza - radzi alergolog, prof. Edward Zawisza.